Latvijas Nacionālā kultūras centra, pašvaldību un amatu meistaru kopīgi rīkotais pasākums Satiec savu meistaru! notiks jau 16. reizi, pulcējot meistarus un viņu “mācekļus” ap 200 norišu vietās. Lai ikviens interesents varētu satikt meistarus visā Latvijā, pasākuma norise šogad ieplānota vairākās nedēļas nogalēs: 6. un 7. aprīlī – Vidzemē, 13. un 14. aprīlī – Kurzemē, 20., 21. aprīlī – Rīgā, Sēlijā un Zemgalē, kā arī 27. un 28. aprīlī – Latgalē.
"Satiec savu meistaru! sešpadsmit gadu laikā ir kļuvis par skaistu un stabilu tradīciju. Ir gandarījuma sajūta par to, ka daļa amatu meistaru ir uzticīgi pasākuma dalībnieki gandrīz no tā pirmsākumiem, savukārt turpinājuma sajūtu rada tas, ka rodas arvien jaunas vietas, dalībnieki un dažādojas norišu veidi. Tāpat arī šoreiz – no lekcijām, sarunām un diskusijām, līdz praktiskām meistardarbnīcām," teic Latvijas Nacionālā kultūras centra tautas lietišķās mākslas eksperte Linda Rubena.
Satiec savu meistaru! ievadīs Dr.art. Ievas Pīgoznes lekcija Latviešu apģērbs vēsturē un mūsdienās jau 29. martā Jaunpiebalgas kultūras namā. Aprīlī dažādās norišu vietās darbosies audēji, adītāji, kokamatnieki, pinēji, keramiķi un kalēji, tautastērpu darinātāji, izšuvēji, dzijas krāsotāji, knipelētāji, filcētāji, pērļotāji, puzuru darinātāji un daudz citu meistaru. Apmeklētājiem būs iespēja sadziedāties un sadancoties kopā ar folkloras kopām, kā arī apgūt tradicionālo ēdienu un dzērienu gatavošanu – Alsungā cept sklanduraušus, Rucavā baudīt balto sviestu, kūkas un ūdenskliņģerus Spārē, putraimdesu Sarkaņos, piedalīties alus brūvēšanā Bērzpilī un citviet.
Lai vieglāk izvēlēties, uz kuru pusi doties, Latvijas Nacionālais kultūras centrs aicina ielūkoties Satiec savu meistaru! kartē: www.satiecsavumeistaru.lv. Dalībnieku skaits daudzās norišu vietās ir ierobežots, tādēļ pie meistariem jāpiesakās laikus.
Satiec savu meistaru! ir 2009. gadā aizsāktās Tradicionālo prasmju skolas turpinājums. Pasākuma būtība – vēstīt plašākai sabiedrībai par cilvēku, par viņa zināšanām un prasmēm, kas saglabātas un pārmantotas no paaudzes paaudzē.