Dzīvības un nāves robeža ir ļoti trausla – stāstot par savu jauno projektu Latvijas katastrofas, saka žurnālists un producents Sandijs Semjonovs. LMT Viedtelevīzijā un internetā jau ir pieejamas jaunā dokumentālā miniseriāla pirmās trīs sērijas par traģēdijām Talsos, Jūrmalā un Jelgavā. Sācis kā karsto punktu reportieris, Sandijs arī tagad nevairās no vietām, kurās par iznākumu vārda burtiskā nozīmē nekad nevari būt drošs, pats to komentēdams "kur mēs ejam, tur vienmēr ir kaut kas bīstams" un piebilzdams, ka ar gadiem, no vienas puses, nāk klāt pieredze, bet no otras, tas mazina modrību. Kopā ar Skuba Films komandu veidotais seriāls par Latvijā notikušajām katastrofām top, lai pagātnes kļūdas nepieļautu nākotnē.
Kam pieder Latvijas lielākajām katastrofām veltītā seriāla ideja?
Tā vairāk nāk no manis. Gaitis Grūtups ir galvenais konsultants, Gundars Rēders – scenārists pētnieks, es – producents, un filmēšanas komanda ir tā pati, kas taisīja seriālu Deviņdesmitie. Vēsture mani interesē, tai skaitā kopā ar Ati Klimoviču esmu veidojis filmu par leģionāriem. Par katastrofām vēsturiskā aspektā ieinteresējāmies arī tāpēc, ka padomju okupācijas laikā ziņas par tām bija tabu. Pats labi atceries, ka Padomju Savienībā sliktas ziņas medijos nevarēja atrast.
Izņemot ziņas no ārzemēm. Latvijas Radio bija pat raidījumu cikls Aiz robežstaba kapitālisms.
Jā, tagad meklējot ziņas, piemēram, par pasažieru kuģa Majakovskij nogrimšanu Daugavā Rīgas centrā 1950. gada 13. augustā, kad gāja bojā vismaz 147 cilvēki, avīzēs ir tikai pa
Visu rakstu lasiet žurnāla SestDiena 22.-27. marta numurā! Žurnāla saturu gan drukātā, gan digitālā formātā iespējams abonēt mūsu jaunajā mājaslapā ŠEIT!