līdz 13. augustam konstatēti 66 noteikumu neievērošanas gadījumi, seši cilvēki nogādāti patversmēs, astoņi ārvalstu pilsoņi aizturēti bez dokumentiem. Tiesa gan, uz jautājumu, vai ir cerība, ka ubagotāji sodu arī samaksās, RPP pārstāve Inese Tīmane atbild - tā vairs nav policijas kompetence.
Devos uz tām vietām Rīgas centrā, kur esmu manījis ubagotājus iepriekš. Bezpajumtniekiem līdzīgie vīri uz kanāla tiltiņa pie Centrāltirgus vakar pusdienlaikā nebija manāmi. Taurupē dzīvojošo Tamāru, par kuru Diena rakstīja iepriekš, uz stacijas tuneļa kāpnītēm uzreiz neieraugu, taču turpat viņa ir - kopā ar vairākiem vīriešiem dzer kioskā nopirkto tēju. Tamāra stāsta, ka policija viņu vairākkārt dzinusi projām, bet protokols neesot sastādīts. «Ja es tagad apsēdīšos, kāds jau man naudiņu iemetīs, iztikt var, Dieviņš palīdzēs,» sieviete saka un pārkrustās. Jau iepriekš viņa teica, ka aizliegums nekavēs viņu braukt uz Rīgu un ubagot. Stacijas laukumā ubagotāju skaits šķiet samazinājies, bet Esplanādes malā nekas nav mainījies. Pie dievnamiem ar garīdznieku atļauju ubagot drīkst - uz katedrāles kāpnēm sēž viena sieviete, pašā dievnama priekšā invalīdu ratiņos - divi vīrieši bez kājām. Gar Esplanādes malu uz Elkor veikala pusi ik pa gabaliņam sēž vēl divi vīrieši un divas sievietes, viena no viņām lasa grāmatu. Jauns puisis uz jautājumu, kāpēc ubago, atbild, ka nevarot atrast darbu, un saka, ka ne reizi neesot sastapies ar policistiem un prom nav ticis dzīts.
RD Drošības, kārtības un korupcijas novēršanas komitejas priekšsēdētājs Dainis Turlais uzskata, ka situācija Vecrīgā ir uzlabojusies, un neslēpj, ka noteikumi lielā mērā pieņemti tieši ārzemnieku - viltus ubagu - dēļ, un tagad šie cilvēki mūsu valsti esot pametuši. «Pašmāju ubagotāji lielākoties tiek brīdināti, nekādu konfliktu nav bijis. Rīgas pilsētā nevar būt cilvēki bez ienākumiem un dzīvesvietas, kuriem nav pieejama sociālā aprūpe, un tādus policija arī nav sastapusi,» uzskata D. Turlais.