Kāpēc autorkoncertu uztici tieši korim Latvija?
Tāpēc, ka tas bija viens no manas mūzikas pašiem pirmajiem pasūtītājiem un pats tajā dziedāju deviņus gadus. Kad mani vēl tikai uzņēma Komponistu savienībā, diriģents Māris Sirmais nebaidījās man pasūtīt lieldarbu: oratoriju Kristus ciešanas un augšāmcelšanās (Passion and Resurrection). Dziedot šajā korī, esmu visnepastarpinātāk piedzīvojis, ko nozīmē mūzikas visaugstākās virsotnes, gan dziedot Marisa Jansona vadībā, gan iespaidīgās koncertzālēs Singapūrā, Lucernā, Minhenē u. c.
Ir sajūta, ka priekšā tāls ceļš ejams. Droši vien tas saistīts ar starptautisko apriti: agrāk vairāk biju Latvijā, tagad - otrādi.
Būs arī kāds pirmatskaņojums?
Pirmoreiz Latvijā skanēs Vineta, nogrimusī pilsēta, kas tapa pēc Bavārijas Radio kora pasūtījuma un skan Bavārijas TV filmā par zudušajām vietām uz zemes. Otru jauno opusu Zvaigznes pasaules koru simpozijā Argentīnā pirmatskaņoja Soltleiksitijas Universitātes (ASV) koris, dziedātāji spēlē arī glāzes. 19. oktobrī Liepājas Latviešu biedrības namā Ints Dālderis un Liepājas Simfoniskais orķestris Atvara Lakstīgalas vadībā pirmatskaņos klarnetes koncertu Arktikas nakts vīzijas.
Kas jauns tavā ziemeļblāzmas (u. c. debess parādību) pētīšanā?
Vācu folkloras materiālus, kuru video tiks iesaistīti 40 minūšu lieldarbā Ziemeļu gaisma orķestrim, koriem un elektronikai. To vēlas pirmatskaņot Stīvena Leitona vadītais orķestris City of London symphonia, interesējas arī Arktikas simfoniskais orķestris Norvēģijā. Pirmatskaņojumam 2014. gadā vajag modernu zāli, kur pat griesti ir ekrāns. To spēj nodrošināt Londonas Roundhous. Novembra beigās atkal braukšu uz Norvēģijas ziemeļiem kopā ar profesionālu fotogrāfu naktīs vērot ziemeļblāzmu.
Ko devis gads Kembridžas Universitātes Trīsvienības koledžas rezidējošā komponista statusā? Uz autorkoncertu esi ieradies no Londonas.
Ļoti pieaugusi manas mūzikas starptautiskā aprite. Zinātnes un vēstures klātbūtne ir iedvesmojošais, ko spēj dot Kembridžas Universitāte.