Uz finansējumu var pretendēt gan vietējie uzņēmēji, gan ārvalstu investori, kas rada vismaz 50 jaunu darbvietu. Ja projekta iesniedzēja vai tā saistīto personu grupas kopējā bilances vērtība ir mazāka nekā 250 miljoni latu, pašu investīcijām ražošanā vai iekārtu iegādē jābūt vismaz 3,5 miljoniem latu. Savukārt, ja projekta iesniedzēja vai tā saistīto personu grupas kopējā bilances vērtība ir virs 250 miljoniem latu, pašu investīcijas par katru jaunizveidoto darbvietu ir 1000 latu. Atbalstu var saņemt apstrādes rūpniecības, transporta un loģistikas, informācijas un komunikāciju tehnoloģiju, veselības aprūpes un biroju nozares uzņēmumi.
Šīs programmas mērķis ir sekmēt tos projektus, kas rada lielu skaitu jaunu darbvietu, skaidro Ekonomikas ministrijas (EM) pārstāve Evita Urpena un turpina: «Prioritāte ir izveidot nevis darbvietas viendienītes, bet gan labi atalgotas un noturīgas darbvietas, tāpēc projekta minimālais slieksnis noteikts visnotaļ augsts.»
Biedrības Latvijas uzņēmēji valdes priekšsēdētājs Italo Freimanis pret programmu Atbalsts darba vietu radīšanai ir kritiski noskaņots un domā, ka šis LIIA konkurss paredzēts šaurai grupai - lielām kompānijām, nevis maziem uzņēmējiem, kas arī gribētu sekmēt darbvietu izveidi. «Kam ir, tam tiks dots,» teic I. Freimanis un piebilst, ka vietējiem uzņēmumiem tik lielu pašfinansējumu ir ļoti grūti nodrošināt.
EM gan mierina, tuvākajā laikā arī mazāki uzņēmumi divās programmās varēs pretendēt uz atbalsta saņemšanu ražošanas modernizācijai. Pieteikumus varēs iesniegt jau pēc pāris mēnešiem. Pašlaik top nosacījumi programmas Augstas pievienotās vērtības investīcijas 3. kārtai, kur, salīdzinot ar šīs programmas iepriekšējām kārtām, plānots atcelt minimālo projekta summu un samazināt pieejamo atbalstu vienam komersantam līdz 700 tūkstošiem latu.
Plānots, ka 2013. gadā sāksies iesniegumu pieņemšana Norvēģijas finanšu instrumenta līdzfinansētajā programmā Inovācijas zaļās ražošanas jomā.