Viens no «smagsvariem» šajā ziņā ir amerikāņu ģitārists Stīvs Vejs, kurš savos koncertos mēdz ņemt talkā trejgalvi pūķi jeb trīsgrifu ģitāru, kas sver veselus deviņpadsmit kilogramus. Tās augšējam grifam ir divpadsmit stīgas, vidējam - sešas kā klasiskajai elektriskajai ģitārai, bet apakšējais sešstīgu grifs ir bezvadu, kādus mūsdienās izmanto ļoti reti, un tos spēlē nevis «pēc grāmatas», bet «pēc dzirdes».
Šī, protams, nav vienīgā ģitāra, ko Vejs ņem līdzi savās koncertturnejās - to viņam ir vesels arsenāls - visdažādākajās formās un krāsās, pie kuru dizaina piedomājis pats mūziķis, nemaz jau nerunājot par pastiprinātājiem un efektu pedāļiem, ar kuru palīdzību ģitāras skaņas maināmas gandrīz bez ierobežojuma un tāpēc ģitāra ir šodien visplašāk izmantotais mūzikas instruments.
Komponists, ģitārists un dziedātājs, triju Grammy balvu ieguvējs Stīvs Vejs dzimis 1960. gadā Ņujorkas štata Karlpleisā. Sācis spēlēt ģitāru trīspadsmit gadu vecumā un jau pēc gada gājis mācīties pie virtuoza Džo Satriani, kurš, vēl nesasniedzis divdesmit gadu vecumu, jau bija ģitārspēles instruktors. Kā jau visi jaunie ar ģitārspēli apsēstie, arī Vejs idvesmojies no tādiem meistariem kā Džimijs Hendrikss, Džefs Beks, Braiens Mejs no Queen, Džimijs Peidžs no Led Zeppelin un džeza fusion ģitārists Alans Holdsvorts. Divdesmit gadu vecumā Veju aicinājis savai grupai pievienoties leģendārais avangardists Frenks Zapa. Divus gadus Vejs ar Zapu spēlējis gan koncertturnejās, gan albumu ierakstos, izpildot ģitāras un dažbrīd arī vokāla partijas.
Vēlāk viņš sadarbojies ar grupu Alcatrazz, ar Van Halen dziedātāju Deividu Lī Rotu, ar Whitesnake, Elisu Kūperu un pat ar pankroka karognesēju Sex Pistols dziedātāja Džona Laidona grupu Public Image Ltd. Kopš 1983. gada Vejs veiksmīgi uzstājas arī kā solomākslinieks - viņš pārdevis piecpadsmit miljonus savu albumu kopiju, saņēmis trīs Grammy balvas un citus titulus, ticis raksturots kā augstākās klases mūzikas alķīmiķis, kura daiļradi nav iespējams iekļaut viena žanra robežās. Jaunākais Veja alķīmijas rezultāts ir viņa sešpadsmitais soloalbums ar nosaukumu The Story of Light, kas izdots 2012. gadā. Tas turpina iepriekšējā studijas albumā Real Illusions: Reflections aizsākto stāsta pavedienu un ir lielākoties instrumentālu kompozīciju apkopojums. Dažās no dziesmām piedalās viesvokālistes Eimija Manna un Beverlija Maklellana.
Tieši ar iepriekšējā albuma Real Illusions: Reflections programmu Stīvs Vejs Rīgā jau viesojās 2005. gadā, un šī koncerta liecinieku vidū nav tādu, kuri nebūtu milzu sajūsmā. Kopumā Vejs piedalījies vairāk nekā sešdesmit albumu ierakstos un strādā arī kā producents divās savās ierakstu studijās - The Mothership un The Harmony Hut. Stīva Veja mūzika izmantota visdeospēlēs un vairākās filmās.
Koncerts