Rumāņu vājums ir mānīgs
Pirmā riņķa spēle pret rumāņiem Rīgā (83:53), šķiet, deva Latvijas komandai pārliecību, kura bija pamatā panākumiem arī nākamajos divos mačos. Toreiz beidzot izdevās krietni ierobežot kļūdu un sasteigtu metienu skaitu un jau spēles otrajā ceturtdaļā lielā mērā izšķirt cīņas iznākumu. «Kā līdzīgs ar līdzīgu spēlējām tikai dažas minūtes. Pretinieki dominēja gandrīz visos spēles elementos, un latviešu metienu precizitāte mūs burtiski nogalināja,» sakāvi Arēnas Rīga preses konferenču telpā atzina viens no rumāņu līderiem Raress Mandače. Latvijas valstsvienības galvenais treneris Ainars Bagatskis gan bija piesardzīgāks, uzsverot, ka lielā rezultāta starpība un Rumānijas komandas vājums ir mānīgs - spēle nebūt nav bijusi viegla.
Tāda nav gaidāma arī Rumānijā, lai gan pretinieku nometnē noskaņojums diezin vai ir optimisma pilns. Pēc uzvaras kvalifikācijas turnīra pirmajā spēlē sekojuši tikai zaudējumi, turklāt pēdējā spēlē nācās iztikt bez diviem līderiem Vlada Moldoveanu un Titusa Nikoaras. Ņemot vērā, ka rumāņu trenera pamatrotācijā ir seši izteikti līderi, robs bija diezgan ievērojams. Latvijas izlases treneri Rīgā ar šiem vīriem tika galā pārliecinoši - abiem bija spēles sliktākais koeficients (Moldoveanu - 31, Dragustinam - 28).
Latvijai drošas pozīcijas
Panākums Rumānijā Latvijas basketbolistiem nodrošinās vietu starp četriem labākajiem sešu grupu trešo vietu ieguvējiem un ceļazīmi uz septīto Eiropas čempionāta finālturnīru pēc kārtas, bet arī zaudējums var neliegt komandai nākamvasar doties uz Slovēniju. Šādā gadījumā gan būs jāsalīdzina iegūtā bilance ar pārējo grupu trešo vietu ieguvējiem. Ja nebūs lielu sensāciju, ar piecām uzvarām finišēs divas no pārējo grupu komandām (A grupā, kur ir vairāk komandu, netiks ņemtas vērā spēles ar pēdējās vietas ieguvēju), bet vēl divas ceļazīmes tiks komandām, kurām ar četriem panākumiem būs labākā gūto un ielaisto punktu attiecība. Pagaidām Latvijai tā ir ievērojami labākā starp visām trešo un ceturto vietu īpašniecēm.
Brīva ceturtā daļa ceļazīmju
Finālturnīrā dalību jau garantējuši mājinieki slovēņi, kā arī komandas, kuras šovasar piedalījās olimpiskajās spēlēs vai vismaz to kvalifikācijas turnīrā: Spānija, Francija, Krievija, Maķedonija, Lietuva, Grieķija un Lielbritānija. Par ceļazīmi uz Slovēniju drošas ir jau desmit kvalifikācijas turnīra dalībnieces. Nākamvasar finālturnīrā startēs 24 komandas.