Itālijas zinātnieki pamatīgi saviļņojuši kristīgo pasauli, pavēstot, ka kristiešu svētums Turīnas līķauts, kurā pēc noņemšanas no krusta esot bijis ietīts Jēzus Kristus, patiešām esot 2000 gadu vecs.
Pirms 80 gadiem uz koncentrācijas nometni Aušvicā tika pārvesta 15 gadu vecā ebreju meitene Anne Franka un viņas ģimene, kuru mēnesi iepriekš arestēja Amsterdamā vairāk nekā pēc divus gadus ilgas slēpšanās no nacistu režīma. Franka nepārdzīvoja holokaustu, taču saglabājušās viņas atmiņas par ilgo laiku paslēptuvē, kas 1947. gadā pirmo reizi tika izdotas kā Annes Frankas dienasgrāmata.
Pirms 70 gadiem ASV stājās spēkā likums, kas faktiski aizliedza komunistu partijas darbību,
paplašinot varasiestāžu pilnvaras vērsties pret tiem, kuriem šī ideoloģija bija tuva. Likuma pieņemšana
bija kulminācija tā sauktajām bailēm no sarkanajām briesmām (Red Scare), kas popularitātes viļņa
augšgalā bija uznesušas kareivīgo antikomunistu – senatoru Džozefu Makārtiju.
24. augusts ir Ukrainas Neatkarības diena, kas arī šogad Latvijā tika atzīmēta
ar dažādiem pasākumiem, tostarp notiks jau par tradīciju kļuvusī akcija –
atbalsta gājiens Saulespuķu ceļš, kuru rīko labdarības organizācija Tavi draugi.
Aiz loga kokus un
cilvēkus glāsta
silti saules stari, bet
viedtālruņa laika ziņu
lietotne pārliecinoši deklarē, ka
jūsu apdzīvotajā vietā pamatīgi
līst.
Atjaunīgie energoresursi, klimatneitralitāte un citi ar Eiropas zaļo
kursu saistīti termini nu jau iegājušies ikdienas apritē. Taču ko tie īsti
nozīmē, kā notiek attīstība šajā jomā, un kādi risinājumi iespējami
lielākajām problēmām? SestDiena pēta zaļā kursa pēdu Latvijā.
Arheoloģiskie izrakumi apvienojumā ar 3D datorsimulācijām ļāvuši gūt priekšstatu, kā izskatījušās antīkās pilsētas. Un tagad varam uzzināt, kā cilvēki senatnē smaržojuši.
Sadedzināt uzņemtās kalorijas var ne tikai stadionā vai sporta zālē, bet arī dīvānā pie televizora, ja vien skatītājs aktīvi pārdzīvo par iemīļoto sporta komandu vai atlētu. Ar šādu ie - priecinošu ziņu mazkustīgajiem klajā nākuši britu zinātnieki.
Pirms pieciem gadiem vairāk nekā 100 zinātnieku, vides aizsardzības aktīvistu, politiķu un vietējo iedzīvotāju pulcējās Islandē, Auka vulkāna piekājē, lai oficiāli apbedītu par Aukēkidlu saukto ledāju. Vēl pagājušā gadsimta sākumā tā platība sasniedza 16 kvadrātkilometru, taču mazliet vairāk nekā 100 gadu laikā ledājs ir izzudis.
Kas nogāja greizi ar Ukrainas ilgi gaidīto pretuzbrukumu pērn, un kādas mācības nākotnei no tā var paņemt? Pētnieku analīze norāda uz vājajiem posmiem Rietumu atbalstā Ukrainai un ļauj iezīmēt nepieciešamo nākotnes stratēģijas izveide.