Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +5 °C
Apmācies
Trešdiena, 17. aprīlis
Rūdolfs, Viviāna, Rūdis

Neredzīgie

Ticību sev dod sevis izaicināšana

Pat aklums nav šķērslis, lai daudz ko paveiktu, zina Maksims Mihejevs no sociālā uzņēmuma Neredzamā pasaule.

Sēdi mājās un saņem pensiju

Ir pagājuši jau 13 gadi, kopš Evelīna Briška ir zaudējusi acu gaismu. Viņa labprāt izietu biežāk ārpus savas mājas sienām, kā arī vēlētos veidot nelielu uzņēmējdarbību, taču tam veto uzliek asistenta ierobežotā pieejamība

Rīga neredzīgajiem joprojām nav gatava

Ko līdz skaistums, ja tā labā upurēta citu spēja pārvietoties pilsētvidē? Nu jau bēdīgi slavenā Barona iela Rīgā, izrādās, ir spilgts piemērs arī kādai līdz šim mazāk apspriestai problēmai ceļu būvē un ietvju rekonstrukcijā - vides pieejamības trūkumam cilvēkiem ar redzes traucējumiem. Par spīti nule veiktajiem remontdarbiem centrālajās ielās, kas it kā radīja iespēju nepilnības novērst, eksperti saskata vairākas būtiskas kļūdas, kas arī turpmāk apgrūtinās neredzīgo iespējas patstāvīgi pārvietoties pilsētā.

Skatās acīm ciet

Neredzīgais Artūrs Līvmanis kolekcionē latviešu filmas, šauj ar loku un kā gids izrāda tūristiem Liepāju. Pilsētu viņš iepazinis vien caur vēstures grāmatām, skaņām un pieskārieniem, tomēr spēj to uzburt krāsainu un bagātu.

Jūrmalā notiks sporta diena jauniešiem ar redzes traucējumiem

Trešdien, 31.jūlijā, plkst. 10.00 Majoru pludmalē tiks atklāta sporta diena jauniešiem ar redzes traucējumiem. Dažādās sacensībās, kas norisināsies Kauguru pludmalē – tā iekārtota cilvēkiem  ar redzes invaliditāti, Kauguru stadionā un peldbaseinā, piedalīsies 40 neredzīgu un vājredzīgu jauniešu no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas un Krievijas, vēsta pasākuma organizatori.

Kuldīgā realizēs projektu Citāda Baltija jauniešiem - redzes invalīdiem

24.jūlijā Kuldīgā sāksies biedrības _Es redzu _sadarbībā ar Kuldīgas pilsētu rīkotais projekts Citāda Baltija vājredzīgiem un neredzīgiem jauniešiem. Projektā piedalīsies 20 dalībnieki no Latvijas un 18  - no Lietuvas Neredzīgo sporta federācijas, portālu Diena.lv informē biedrībā Es redzu.Kuldīgā projekta realizācijai izvēlēta tādēļ, ka tā ir pilsēta, kura domā par sabiedrību un katru indivīdu atsevišķi, uzskata biedrības Es redzu priekšsēdētāja Aivija Bārda.

Adrians Kukuvass ar neredzīgajiem mūziķiem iestudē mūziklu Mazais Princis

____Adrians Kukuvass, sabiedriskās organizācijas Es redzu un jaunatnes starptautisko programmu aģentūras programmas Jaunatne Darbībā uzrunāts, sācis gatavot mūzikla Mazais Princis uzvedumu sadarbībā ar neredzīgiem mūziķiem. Tā pirmizrāde gaidāma maija sākumā Jūrmalā, starptautiskās sesijas ietvaros, kas veltīta neredzīgo integrācijas sabiedrībā jautājumu risināšanai. Šis solās būt „ ļoti humāns un ļoti skaists projekts”, norāda mūziķis.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide