Rīgas mākslas telpas Lielajā zālē – notiks jaunās paaudzes mākslinieces Sandras Strēles personālizstāde Nenotikušās izstādes: brikšņi, savukārt Intro zālē mākslinieka Oto Holgera Ozoliņa personālizstāde Risinājums neesošai problēmai, kuras laikā mākslinieks nojauks robežas starp darbnīcu un izstāžu telpu, uz vietas būvējot laivu.
Sandras Strēles jauno personālizstādi Nenotikušās izstādes: brikšņi veido divdesmit piecu monumentālu gleznojumu cikls. Sandra ir jaunās paaudzes māksliniece, kam lielformāts nav laimīgi sagadījusies nejaušība, bet gan stabils, atpazīstams rokraksts. Nosacīti Sandru varētu ievietot Latvijas glezniecības tradīcijām bagātākā un skatītāju mīlēta žanra – ainavas glezniecības – lauciņā. Sandra savās intervijās vairākkārt uzsvērusi, ka viņas glezniecības izpratni visprecīzāk spēj raksturot jēdzieni "stāsts, stāstniecība, serialitāte" – kur stāsts turpinās no vienas gleznu sērijas uz nākamo, kur "kaut kas" notiek aiz gleznām vai starp gleznām. "Glezniecība ir vislēnākais no visiem kino" – tā pati savu stāstniecības metodi glezniecībā ir raksturojusi pati Sandra.
Savukārt mākslinieks Oto Holgers Ozoliņš savā jaunākajā personālizstāde Risinājums neesošai problēmai, aicina skatītājus aizdomāties par attiecībām starp ikdienas pienākumiem un māksliniecisko izpausmi. Izstāde, kas izpludina robežu starp darbnīcu un izstāžu telpu, uzdod jautājumus par brīdi, kad objekts kļūst par mākslas darbu. Vai tikai tad, kad tas tiek uzlikts uz podesta zem stikla kupola, vai jau tad, kad pie sienas tiek piestiprināta pirmā skice. Izstādes laikā mākslinieks katru dienu atradīsies izstāžu zālē, būvējot laivu, tādējādi vēl vairāk akcentējot tēmu par ikdienas priekšmetu pārvēršanu mākslas darbā.
Personālizstādes Risinājums neesošai problēmai kuratore: Roberta Atraste.
Sandra Strēle dzimusi 1991. gadā. 2016. gadā absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmiju, iegūstot maģistra grādu glezniecības nodaļā, kā arī vienu semestri studentu apmaiņas programmas ietvaros pavadījusi Antverpenes Karaliskajā tēlotājmākslas akadēmijā. Sandra ir saņēmusi Borisa un Ināras Teterevu fonda vizuālās mākslas stipendiju (2012), Brederlo fon Sengbuša mākslas balvu (2014), SEB bankas stipendiju glezniecībā (2016), prestižas stipendijas no fonda The Elizabeth Greenshields Kanādā (2019, 2021), Jaunā gleznotāja balvu (2019) un PIAB balvu Starptautiskajā Barselonas laikmetīgās mākslas mesē Spānijā (2022). Sandra Strēle ir sarīkojusi vairākas personālizstādes, piedalījusies grupu izstādēs un mākslinieku rezidencēs Itālijā, Norvēģijā, Indijā, Beļģijā, Vācijā, Francijā un citur. Šobrīd māksliniece studē Latvijas Mākslas akadēmijas profesionālā doktora studiju programmā.
Ar Rīgas mākslas telpu māksliniece sadarbojas jau otro reizi – 2019. gadā lielajā zālē noritēja Strēles personālizstāde Nostaļģija.
Oto Holgers Ozoliņš (1997) absolvējis Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolu, 2022. gadā ieguvis humanitāro zinātņu bakalaura grādu Latvijas Mākslas akadēmijā, vizuāli plastiskajā mākslā, tēlniecībā. Kopš 2018. gada piedalās grupu izstādēs un 2022. gadā sarīkoja personālizstādi 400 rīti galerijā Smilga. Jaunais mākslinieks savā daiļradē ironiskā veidā runā par sabiedrībā aktuālām tēmām, izmantojot tēlniecības metodes.