SPKC dati liecina, ka 10 gadu laikā, no 2008. līdz 2018. gadam, no prostatas vēža ir miruši 4274 vīrieši, šai slimībai joprojām paliekot par vienu no izplatītākajiem vīriešu nāves iemesliem, lai gan, ja laikus atklāta, tā ir sekmīgi ārstējama. Tādēļ novembrī, Starptautiskajā vīriešu veselības mēnesī, Latvijas Urologu asociācija (LUA) aicina vīriešus rūpēties par sevi un saviem tuvākajiem, regulāri veicot veselības pārbaudes un paliekot dzīviem. Ārzemēs un Latvijā šī veselības kampaņa pazīstama arī kā Movembris (no angļu vārdiem mustache "ūsas" un November "novembris").
Lai pasargātu sevi no prostatas vēža, ir ļoti svarīgi veikt regulāras veselības pārbaudes – arī tad, ja nav sūdzību par pašsajūtu. Prostatas vēža diagnostika sākas ar vienkāršu asins analīzi, plašāk zināmu kā PSA testu. Uz šo analīzi nosūtījumu var saņemt pie ģimenes ārsta. Gadījumā ja PSA norma ir paaugstināta, vīrietis tiek nosūtīts pie urologa, kas ar vieglām un nesāpīgām metodēm nosaka, vai prostatas vēzis ir klātesošs. Ļaundabīga audzēja diagnozes gadījumā katram pacientam nozīmē piemērotu ārstēšanas veidu, taču arī pēc tam PSA analīzes jānodod visa mūža garumā. "Nereti audzējs pat nav jāoperē, vienīgi jānovēro un, ja nepieciešams, attiecīgajā brīdī jāsāk ārstēšana. Šāds novērošanas process var vilkties pat 15 gadu. Pastāv maldīgs uzskats, ka urologa kabinetā notiek pazemojošas procedūras, taču tā nav. Vizīte sākas ar sarunu, pacientam tiek nozīmētas analīzes, kā arī ultrasonogrāfija," iedrošina LUA prezidents, P. Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas urologs Pēteris Vaganovs.
Gādājot par to, lai vīrieši vairāk uzmanības pievērstu savai veselībai, fonds Movember Latvija radījis arī vīriešu veselības pārbaudes platformu Virutests.lv. To apmeklējot, ikvienam vīrietim pēc individuālām atbildēm ir iespēja atklāt, kādas veselības pārbaudes būtu ieteicams apmeklēt un kādi veselības riski var ietekmēt vīrieša dzīves kvalitāti, sasniedzot noteiktu vecumu.