Ekskursija ir paredzēta, lai iepazīstinātu, paskaidrotu un saskatītu dažādos mākslinieku darbus, viņu idejas un savstarpējo mijiedarbību, vēršot uzmanību arī uz kopējo izstādes koncepciju, kas runā par Trešo telpu. Mūsdienu mākslā svarīga ir ne tikai vizuālā forma un mākslas darbs, ko redzam, bet arī paša mākslinieka idejas, veids, kā darbs tiek realizēts, saturs, par ko tas vēsta un citi aspekti, kurus izzinot, var saprast mākslas lomu un nepieciešamību mūsdienu sabiedrībā.
Kuratore sarunās atklās šī projekta tapšanas gaitu, grūtības un kuratores izvēles, pievēršoties arī jautājumiem: Kas ir izstādes tapšanas pamatā? Kāds ir šīs izstādes vēstījums un aktualitāte vietējā, Latvijas mākslas vidē? Kāds ir mākslas izstāžu uzdevums un kādēļ tās ir nepieciešamas?
Maija Rudovska (1982) ir mākslas vēsturniece, kuratore, pētniece no Latvijas. Ieguvusi maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijas Mākslas zinātnes nodaļā. Šobrīd turpina studijas Latvijas Mākslas akadēmijas doktorantūrā pie pētījuma par sabiedrisko celtņu arhitektūru padomju Latvijā. Papildinājusi savas zināšanas kuratoru programmā CuratorLab (2009/2010) Stokholmā. Bijusi kuratore/līdzkuratore vairākām izstādēm gan Latvijā, gan ārvalstīs: Regard: Subversive Actions in Normative Space (Moderna Museet, Stokholma, 2010); Hardijs Lediņš (1955–2004) – Laika gars un vietas atmosfēra (Rīgas Mākslas telpa, 2009); Našķu bumba. Jaunie Latvijas glezniecībā (Latvijas Nacionālās Mākslas muzeja izstāžu zāle Arsenāls, 2007/2008) u.c.
Vairāk par izstādi un projektu: