Konferencē piedalīsies Valsts pētījumu programmas projekta CARD (Kultūras kapitāls kā resurss Latvijas ilgtspējīgai attīstībai) divu apakšprojektu Mūzika Latvijā 17.–19. gadsimtā: radošie procesi kultūras kontekstos un Mūzikas kultūra Latvijā 20. gadsimta 20.–30. gados un otrajā pusē: mazpētītie procesi, jautājumi, problēmas pētnieki, kuri intensīvā divu dienu programmā iepazīstinās plašāku publiku ar veiktajiem pētījumiem, kas izgaismo Latvijas mūzikas kultūras daudzveidību sociālvēsturiskā skatījumā.
Konferences pirmajā dienā varēs uzzināt par Herdera saistību ar ielu mūziku, tiks atvērts brāļu draudžu repertuārs, tiks pētīts Latvijas Nacionālās bibliotēkas krājums, izzinot pilsētas (vācu) teātra vēsturi, atklāts Rīgas dziesmuspēļu un vodeviļu teātris pētnieka acīm un izzināta Hansa Šmita radošā personība Rīgas vācu preses publikācijās. Aptverot reģionālo perspektīvu 19. gadsimtā, varēs uzzināt arī par mūzikas dzīvi Daugavpilī jeb Dvinskā un IV Vispārējiem Latviešu dziesmu un mūzikas svētkiem Jelgavā. Savukārt konferences otrā diena vedinās ielūkoties 20. gadsimta mazāk zināmās mūzikas vēstures lappusēs – mūzikas biedrību darbībā 20.–30. gados, dokumentāri fiksētajām operdziedātāju gaitām Eiropā, šlāgeriem un deju mūziku nošu izdevumos, 60. gados tapušo operu Pūt, vējiņi un fanka kustību gadsimta nogalē un tās ietekmi uz džeza attīstību Latvijā. Konference noslēgsies ar pētnieku un mūziķu tiešsaistes diskusiju Latvijas mūzikas vēstures mantojums šodienas kultūratmiņā.
Klausītāji konferences tiešraidei attālināti varēs sekot līdzi interneta platformā Zoom vai JVLMA Youtube kanālā. Reģistrējoties Zoom, klausītājiem būs iespēja iesaistīties diskusijās ar referentiem, uzdot jautājumus vai sniegt papildinošus komentārus. Pilna konferences programma pieejama šeit.
Reģistrēties konferencei iespējams šeit.