Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

3x3!!!

Laikmetā, kad principā visu var uzreiz redzēt, dažreiz labāk noder iespējas neredzēt. Ne jau tikai tā sauktie nepatīkamie skati, par kuriem brīdina, ir tie, ko labāk neredzēt. Arī tad, kad tu it kā ļoti gribi redzēt, bet nezini, kā tavs skatāmais notikums beigsies, var pasaudzēt savus nervus, izmantojot kādu arhaiskāku informācijas nodošanas veidu. Kā noprotat, runa ir par cilvē­kiem, kam nav nervi kā striķi, un par sportu.

Zinu dažu labu, kurš joprojām baidās skatīties pirms daudziem gadiem notikušās Latvijas un Lietuvas basketbola izlašu spēles ierakstu, lai gan rezultāts viņam sen zināms – šis cilvēks nav drošs par to, kā reaģēs viņa sirds, ieraugot to Lietuvas izlases spēlētāja Arvīda Macijauska pilnīgi trako trīspunktnieku no laukuma stūra un pret vairogu, par kuru viņam ir stāstīts. Tā nu arī tikko, Tokijas olimpiska­jās spēlēs (par to, kā tās kopumā atšķiras no "normālām" spēlēm, lasiet šajā SestDienas numu­rā), kurās pirmoreiz ir iekļauta 3 x 3 basketbola disciplīna, cilvēki ar vājiem nerviem varēja izman­tot tādu daža portāla piedāvātu iespēju kā teksta tiešraide. Arī to bez stresa nevar lasīt, bet tomēr mierīgāk ir tā, pa porcijām, nekā redzēt visu to, īpašības vārds vietā, olimpisko kaislību amplitūdu, kuru sarūpēja Latvijas izlase. Tikai atšķirībā no minētās Latvijas un Lietuvas basketbola izlašu spēles, šo zelta maču tiem ar vājajiem nerviem būs vieglāk skatīties atkārtojumā, jo iznākums ir globāli pozitīvs. Kad nu Latvija ir tikusi pie sava pirmā olimpiskā zelta kādā komandu disciplīnā, uzreiz pat grūti pateikt, ko šovasar latvietis vēl varētu vēlēties. Nu jā, vienu gan – lai pēc šiem lietiem sāk augt baravikas, tad laime būs pilnīga.

Šīs SestDienas, 30.jūlija – 5. augusta numurā lasiet:

SestDienas SALONS. Gribas smieklus. Pasaulslavenais latviešu tenors Aleksandrs Antoņenko (46) par lēcienu Loengrīna lomā tikai ar vienu mēģinājumu, pret nodošanos sapņiem un cerībām, par glābiņu smieklos un par to, kas dzīvē ir un kas nav svarīgs

PASAULĒ. Pegasus project jeb cita veida spiegošanas skandāls. Šā gada jūlija vidū dažādu valstu plašsaziņas līdzekļi, kopskaitā septiņpadsmit, tostarp tādi plaši zināmi laikraksti kā Amerikas Savienoto Valstu The Washington Post, britu The Guardian un Izraēlas Haaretz, publiskoja kopīga pētījuma Pegasus Project rezultātus. Minēto projektu koordinēja Francijas nekomerciālā organizācija Forbidden Stories (tulkojumā – aizliegtie stāsti) un tehniski atbalstīja cilvēktiesību aizstāvji no organizācijas Amnesty International.

SPORTS. Pietrūkst brīvības un skatītāju. Koronavīrusa pandēmijas laikā olimpisko spēļu gaisotni Tokijā stingrā piesardzības režīmā pilnībā nevar izbaudīt – norāda Latvijas sportisti un pieredzējušais sporta komentētājs Māris Rīmenis.

TĒMA. Kad vajag. Jau apmēram pēdējās četrās Rīgas domes vēlēšanās rūpīgi sekoju līdzi tam, ko partijas solīs saistībā ar man vissvarīgāko jautājumu galvaspilsētā. Tā ir problēma, ko privāti es nevaru atrisināt ne par kādu naudu. Sabiedriskās tualetes. Kas solīts? Nekas. Šāds jautājums vispār neeksistē, kaut arī skaidrs, ka atkritumvielas jāizdala katram pilsētas iedzīvotājam.

TUVPLĀNĀ. Māksla un kaķi Abgunstes muižā. Šīs vasaras sākumā apritēja pieci gadi, kopš romantiskajā Abgunstes muižā rosās Jānis un Asnāte Avotnieki. Ar lielu cieņu pret vēsturi atjaunojot seno īpašumu, viņi tomēr rada vidi, kurā svarīga ir pašu gaume, sajūtas.

TEHNOLOĢIJAS. Pilnas debesis mazu gaisakuģu. Spītējot varas iestāžu noteiktajiem lietošanas ierobežojumiem, pieprasījums pēc droniem pasaulē strauji aug.

Kā arī ŠONEDĒĻ, ZVAIGŽŅOTĀ NEDĒĻA, KULTŪRIZKLAIDES DEVA, SestDienas VAKARIŅAS, KINO, ZIRNIS ĒD, IZPĒTĪTS, MĪKLA, HOROSKOPI, SMALKĀS APRINDAS un ANEKDOTES.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Žurnāla "SestDiena" publikācijas

Vairāk Žurnāla "SestDiena" publikācijas


Aktuāli

Mazāk letāli, bet joprojām biedējoši(7)

Visā pasaulē atkal palielinājusies saslimstība ar Covid-19, tostarp virknē Dienvidaustrumāzijas valstu inficēšanās tempi ir lielākie kopš pandēmijas sākuma, liecina Pasaules Veselības organizācijas ...

Griba dzīvot un griba mirt

Kad tiekos ar Fransuā Ozonu (53) šī gada Kannu kinofestivālā, režisors ir iznesīgs un nenogurdināmi runātīgs. Jūlija tveicē, kad Rivjēras saule mūs burtiski cepina, runājam par nāvi. Un par viņa jaun...

Šonedēļ SestDienā

Vairāk Šonedēļ SestDienā


SestDienas salons

Vairāk SestDienas salons


Pasaule

Vairāk Pasaule


Politika

Vairāk Politika


Tēma

Vairāk Tēma


Pieredze

Vairāk Pieredze


In memoriam

Vairāk In memoriam


Tuvplānā

Vairāk Tuvplānā


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


Latvijai vajag

Vairāk Latvijai vajag


SestDienas receptes

Vairāk SestDienas receptes


Dienasgrāmata

Vairāk Dienasgrāmata