Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Tartu

Tartu apriņķī ierobežos alkohola tirdzniecību naktī

Igaunijas valdība ceturtdienas sēdē nolēmusi atbalstīt Policijas un robežapsardzes departamenta ieteikumu un pagaidām ierobežot nakts alkohola tirdzniecību Tartu apriņķī, kur pēdējā laikā pastiprinājusies jaunā koronavīrusa izplatība.

Izjust vēsturi uz savas ādas Palamuses muzejā

Skolēnu ziemas brīvlaiks tuvojas un der jau laikus salpānot, kā to pavadīt interesanti un lietderīgi. Vēstures mīļotājiem vērts doties ciemos uz kaimiņzemi, izveidojot garāku maršrutu vai veltot vismaz dienu kādā nedēļas nogalē, jo Igaunijas dienvidos, tikai divarpus stundu brauciena attālumā no Valmieras un 45 minūšu brauciena attālumā no latviešiem jau iecienītā, Baltijā lielākā, zinātnes centra Ahhaa un studentu pilsētas Tartu, atrodas Palamuses muzejs.

Rudzupuķe skrejceļā

Tartu atklāta Igaunijas Nacionālā muzeja jaunā ēka, kas piedāvā iepazīt igauņu tautas kultūru.

Kauņa un Tartu iekļautas UNESCO Radošo pilsētu tīklā

Kauņa un Tartu iekļautas ANO Izglītības, zinātnes un kultūras organizācijas (UNESCO) Radošo pilsētu tīklā (UNESCO Creative Cities Network). Kauņai kā pirmajai Viduseiropā un Austrumeiropā piešķirts UNESCO dizaina pilsētas statuss, savukārt Tartu kā pirmā no Baltijas valstīm un Ziemeļvalstīm kļuvusi par UNESCO literatūras pilsētu.

Kaimiņiem slēpošana asinīs un kā viagra

Piedzimuši ar slēpēm pie kājām - tā mēdz teikt par slēpošanas apritē toni nosakošajiem norvēģiem. Redzot, kā slēpotāju straume svētdienas agrā rīta stundā plūda Otepes stadiona Tehvandi virzienā, kur pulksten 9 bija paredzēts populārā Tartu maratona starts, tikšanās laikā ar sacensību direktoru Indreku Kalku loģisks bija jautājums, kāpēc igauņi ir tik kāri uz šo ziemas sporta veidu. "Igauņiem slēpošana ir asinīs," īsi un konkrēti atbildēja Kalks.

No Tartu Mākslas muzeja nozog burciņu ar ekskrementiem

Pagājušajā nedēļas nogalē no Tartu Mākslas muzejā rīkotās modernās mākslas izstādes laikā nozagta igauņu mākslinieka instalācijas sastāvdaļa – burciņa ar ekskrementiem, vēsta izdevums Postimees. Tartu Mākslas muzejā izstādes _Huh! Pfui! Yuck! Aha! Wow! Igauņu mūsdienu klasiskā māksla _ietvaros tika izstādīta Jaana Toomika instalācija _15.

Ledus laikmeta centrs Igaunijā

Vai ledus laikmets var atnākt atkal? Vai Igaunijas nacionālajam varonim Kalevipoegam ir kāda saistība ar ledus laikmetu? Kur dzīvoja Eiropas pēdējie mamuti? Uz šiem un citiem jautājumiem atbildes iespējams meklēt Ledus laikmeta centrā Tartu rajonā, Igaunijā, kurš apmeklētājiem durvis vēris 2012. gada jūlijā.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide