Vasaras skolas programma pievērsīsies ekoloģijas jautājumiem caur mūsu reģiona šodienas un nesenās pagātnes mantojuma skatpunktu, saistot tos ar globālajām norisēm, tostarp arī dekolonizācijas procesiem. Daļa no vasaras skolas vieslekcijām būs publiskas, un tās klātienē topošajā mākslas telpā Kurtuve Valmierā aicināts apmeklēt ikviens interesents.
Lekcijās tiks apskatīts, kā atskatīšanās pagātnē var palīdzēt izprast šodienas politiskās un ekoloģiskās krīzes un ietekmēt centienus tās risināt? Kā alternatīvu ekoloģiju idejas var attīstīt jaunas pieejas vides risinājumiem, enerģijas resursu un tehnoloģiju attīstībai šodien un nākotnē? Kā karš Ukrainā un Rietumvalstu sankcijas pret Krieviju ietekmē ne tikai politiskās varas attiecības, bet arī klimata pārmaiņu procesus? Kādas perspektīvas, ētiski un atbildības veidi var virzīt jaunas attiecības ne vien starp cilvēkiem, bet arī starp dzīvo un nedzīvo dabu, starp dabu un kultūru, starp sabiedrību un vidi?
LLMC vasaras skola norisināsies topošajā mākslas telpā Kurtuve, Rīgas iela 25, Valmierā. Programma notiks angļu valodā.
Sestdiena, 13. augusts
10.00–11.00
Pētnieka un režisora Oleksija Radinska lekcija Nord Stream pētījumi
11.30–13.00
Mākslinieka Kvīnsija Gario lekcija Mana veiksmīgā neveiksme, kolekcionējot sāli priekš Nīderlandes Nacionālā pasaules kultūru muzeja
Svētdiena, 14. augusts
17.30–19.00
Pētnieces un kuratores Lindas Kaljundi lekcija un radošā darbnīca Kultūras tēli un Igaunijas degslānekļa rūpniecības uzplaukums (un sabrukums?)
Pirmdiena, 15. augusts
10.00–12.00
Pētnieces Egles Rindzevičutes lekcija un seminārs Izmestās nākotnes? Mantojuma un iznīcināšanas politika pilsētvidē
Otrdiena, 16. augusts
15.30–17.30
Mākslinieces Diānas Lelonekas lekcija un radošā darbnīca Ruderālie aģenti jeb Savvaļas lietu aģentūra
18.00–19.30
Mākslinieka Džona Gržiniča lekcija Ģeofrakcijas, antropocēna ainavu sensorā izpēte
Latvijas Laikmetīgās mākslas centra vasaras skola tiek rīkota sadarbībā ar Valmieras novada pašvaldību, Latvijas Mākslas akadēmiju, Igaunijas Mākslas akadēmiju un Kumu mākslas muzeju Tallinā. Lektori un darbnīcu vadītāji ir pētnieki Oleksijs Radinskis, Egle Rindzevičūte un Linda Kaljundi, mākslinieki Diāna Leloneka, Linda Boļšakova, Kvīnsijs Gario un Džons Grziničs. Programmas kuratore ir Ieva Astahovska, kas to veidojusi sadarbībā ar Lindu Kaljundi.
Vairāk: www.lcca.lv