Biennāle tika ieplānota kā sešus mēnešus ilga ekspozīcija, kuras atklāšanai bija jānotiek maijā, bet visiem zināmo iemeslu dēļ tā nenotika. Biennāles organizatori šo Covid-19 pandēmijas izraisīto ārkārtas situāciju uztvēra kā izaicinājumu un ierosinājumu neierastiem risinājumiem, kuru rezultātā sākotnējais RIBOCA2 formāts tagad ir ieguvis jaunu veidolu – tā pārtaps par pilnmetrāžas dokumentālo filmu, bet nepabeigtā izstāde – par tās uzņemšanas laukumu.
"Tāpat kā pati izstāde, arī filma runās par sliekšņiem un pārvērtībām situācijā, kad kādai konkrētai pasaulei ir pienācis gals. Scenārijs izseko sākotnējā ekspozīcijas plāna paliekām, līkločojot starp nepabeigtajām, pārveidotajām un no jauna radītajām iecerēm, un risinās kā odiseja, rāms plūdums un meditācija par lietu nepastāvību. Filma ir veltījums topošai labvēlīgai, caur valdzinājuma atjaunotnes procesu izgājušai pasaulei, kurā mākslas darbi funkcionē kā domu ceļazīmes," atklāj RIBOCA2 galvenā kuratore Rebeka Lamarša-Vadela, kura ir šīs filmas scenārija autore un radošā direktore. To viņai palīdzēs realizēt dzīvē latviešu režisors Dāvis Sīmanis kopā ar operatoru Andreju Rudzātu. Plānots, ka pirmizrāde notiks nākamā gada sākumā.
Režisors norāda, ka viens no šīs filmas radīšanas iemesliem ir sastapt lielāku auditoriju laikā, kad daudziem nebūs iespējas šo notikumu vērot klātienē. "Tā nodrošināšanās audiovizuālu pieredzi cauri Andrejostai ar tajā aplūkojamiem mākslas darbiem, ļoti precīzi sekojot kuratores radītajam naratīvam, kas iezīmēs daudzus dažādus aspektus, par ko domāt mūsdienu pasaulē, bet tajā pašā laikā šī filma būs autonoms, saturiski piesātināts un dziļš kino darbs, kas piedāvā pilnībā ienirt jaunā, varbūt šobrīd vēl svešā pasaulē," akcentē Dāvis Sīmanis un piebilst, ka šīs ekspozīcijas apmeklētāji kļūst ne tikai par filmēšanas procesa vērotājiem, bet arī par tā dalībniekiem.
Visu rakstu lasiet laikraksta Diena trešdienas, 12. augusta, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!