Dabai, izrādās, patīk drāmas. Vismaz tā noprotams pēc tiešraides no jūras ērgļu Mildas un Raimja ligzdas. Tā teikt, arī tur viss kā ziepju operās un pie cilvēkiem – kamēr viens pazudis, otrs cīnās par izdzīvošanu un bērniem, atvaira svešos, ir uz sadegšanas robežas, bet tie, kas to visu vēro, teju vienmēr zina, kā rīkoties būtu pareizāk un labāk.
Tikmēr konflikts starp Ukrainu un Krieviju atkal samilzis, liekot bažīties ne tikai par tur notiekošo, bet arī pārējās pasaules reakciju un scenārijiem, kurp tas var aizvest. Skaidrības par to, cik ātri spēsim tikt galā ar vīrusu un vai tas mūs atkal kaut kā neapspēlēs, pirms pagūsim tikt pie slavenās pūļa imunitātes, joprojām nav. Galu galā pat pavasaris, šķiet, šogad sazvērējies un tā īsti līdz galam negrib atnākt uz palikšanu. Jau teju gribas nokārt galvu un teikt, ka atkal viss slikti. Bet nav jau.
Viss vienkārši joprojām procesā, sezonu daudz, nekāds fināls vēl nav ne tuvu, un daba apkārt skaista tieši tāpēc, ka nekad līdz galam nebūs prognozējama un glabās sevī neparedzamus pagriezienus.
''Nebeidzu priecāties par to, ka vasarā varu laukos baudīt rīta pastaigu jeb, kā es to saucu, rīta dievkalpojumu, kad caur mežu ejam peldēties uz Amatas upi. Vakarā man ir saulrieta mesa. Katru dienu pasaule ir citādāka, katru dienu kaut kas mainās, un tas skaistums ir neaprakstāms! Tas brīnums, kā pasaule smaržo, kā viņa skan… Tāpēc visiem vēlu: atverieties vairāk tam brīnumam un biežāk paskatieties uz zvaigžņoto Visumu! Tas taču ir tik skaisti!'' pirms savas 75. jubilejas SestDienai saka komponists Pēteris Vasks. Un, par spīti visam, es varu viņam tikai pievienoties.
Šīs SestDienas, 9. – 15. aprīļa numurā lasiet:
PRIEKŠĀ. Gribētu apskaut visu pasauli. Koncertzālē Cēsis 16. aprīlī skanēs izcilā latviešu komponista Pētera Vaska 75 gadu jubilejai veltīts koncerts Klātbūtne. Ja vien pēc pārslimotā vīrusa veselība ļaus, pats komponists koncertu cer baudīt klātienē. ''Vienmēr ar skaņām esmu mēģinājis izteikt, cik mūsu pasaule, kuru Radītājs mums uzdāvinājis, ir skaista, un to darīšu līdz pēdējam elpas vilcienam,'' saka Vasks
SestDienas SALONS. Uzvediet Mildai gaļu! Ornitologs Arnis Zacmanis par putnu policiju, par to, vai latviešiem ir sirds, un pēc kā vistu vanags dodas uz tirgu.
PASAULĒ. Liela kara ēna pār Ukrainas austrumiem. Pēdējās nedēļās ievērojami pieaugusi spriedze starp Ukrainu un tās austrumu prokrieviskajiem separātistiem – pašpasludinātajām Doņeckas un Luhanskas tautas republikām. Vārdu jeb informatīvajās kaujās iesaistījušās arī Krievija un ASV, radot nopietnas bažas, ka Ukrainas austrumos kuru katru brīdi var sākties plašs karš, iespējams, pat ar lielvalstu bruņoto spēku iesaistīšanos.
TEHNOLOĢIJAS. Varu nepārņems, bet revolūcija var notikt. Laikā, kad pasauli jau vairs nepārsteidz ziņas par pašbraucošām automašīnām,datorprogrammām, kas sacer simfonijas un spēj šahā uzvarēt pat Gariju Kasparovu, atsevišķi zinātnieki brīdina, ka mērķis attīstīt mākslīgo intelektu tik tālu, lai tas pārspētu cilvēka spējas, var būt bīstams pašiem cilvēkiem. Īpaši jomās, kurās tehnoloģiju attīstība notiek strauji.
COVID-19. Vakcīnu industrijas jaudas un zonas. Globāli nepilna gada laikā ir iespējams saražot pietiekami daudz Covid-19 vakcīnu pūļa imunitātes nodrošināšanai visā pasaulē. Šāda iespēja gan ir vairāk teorētiska – praksē var sanākt, ka vairāku iemeslu dēļ tas tomēr notiks jūtami vēlāk.
SPORTS. Triku meistari pārvar olimpisko slieksni. Tokijas olimpiskās spēles ir pārceltas par vienu gadu uz priekšu un norisināsies šā gada vasarā no 23. jūlija līdz 8. augustam. Spēļu programmā iekļauti pieci jauni sporta veidi un vēl virkne disciplīnu.
Kā arī ŠONEDĒĻ, ZVAIGŽŅOTĀ NEDĒĻA, KULTŪRIZKLAIDES DEVA, SestDienas VAKARIŅAS, KINO, ZIRNIS ĒD, IZPĒTĪTS, MĪKLA, HOROSKOPI, ANEKDOTES un SMALKĀS APRINDAS.