Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies

Iepirkšanās

Iepirkšanās jaunā realitāte – medikamentu iegāde, nepametot mājas

Aizvien vairāk cilvēku, ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus, izvēlas tiešsaistes rīkus, lai pasūtītu preces, produktus uz mājām, tajā skaitā arī medikamentus. Vairums jau izmanto iespēju attālināti konsultēties ar farmaceitu, kā arī iegādāties bezrecepšu un nu jau arī recepšu medikamentus. To apliecina arī Mēness aptiekas tiešsaistes pasūtījumu skaita pieaugums pat par 162% salīdzinājumā ar 2019. gadu.

Bankām jāinformē VID par iedzīvotāju pirkumiem ārvalstīs reģistrētos interneta veikalos

Bankām, maksājumu iestādēm, pastam turpmāk bez ierunām būs jāsniedz Valsts ieņēmumu dienestam (VID) informācija par Latvijas iedzīvotāju pirkumiem ārvalstīs reģistrētos interneta veikalos. Šādu iespēju politiķi devuši, pērnā gada izskaņā pieņemot likuma izmaiņas, lai arī ārvalstu uzņēmēji par Latvijas iedzīvotāju veiktajiem pirkumiem maksātu pievienotās vērtības nodokli (PVN) mūsu valsts budžetā, sestdien vēstīja telekanāls LNT.

Veikaliem brīvdienu nebūs

Atšķirībā no tādām kontinentālās Eiropas valstīm kā Vācija un Francija Latvijā svētdienas un svētku dienas veikalos un tirdzniecības centros strādājošajiem ir darba dienas. Par šādu lietu kārtību gan ik pa laikam tiek lauzti šķēpi un kaismīgi strīdas pircēju un pārdevēju tiesību aizstāvji. Vieni aizstāv iedzīvotāju tiesības iepirkties brīvdienās, ja darba dienās tam neatliek laika, otri rūpējas par pārdevēju iespēju būt kopā ar ģimeni, otrdien raksta laikraksts Diena.

Bērni veikalā izslēdz ledusskapi, skaļi dzied un tēlo kaķi

Skaļa dziedāšana, aizrautīga dejošana vai paslēpju spēlēšana lielveikalā, dusmīga putna tēlošana, lai iegūtu Angry Birds rotaļlietu, vai kaķa tēlošana mājdzīvnieku barības nodaļā, rāpšanās tukšajos pārdevēju krēslos pie kases – vecākiem iepirkšanās kopā ar bērniem bieži vien ir patiess pārbaudījums, secināts interneta lielveikala e-maxima.lv veiktā vecāku aptaujā.

Par vai pret iepirkšanos lielveikalos svētdienās

Ar ierosinājumu svētdienās liegt tirdzniecību lielveikalos nesen klajā nācis Saeimas deputāts Viktors Valainis (Brīvie demokrāti). Viņaprāt, svētdienās tirdzniecības centriem nebūtu jādarbojas, tādējādi dodot iespēju atpūsties gan tirdzniecības sektorā strādājošiem, kā arī stiprinot ģimeņu atpūtas kultūras attīstību.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide