Otrdien, 5. jūnijā, plkst. 19 peldošajā galerijā Noass būs skatāma horeogrāfu dueta Roosna & Flak izrāde Pirmkustinātājs. Kūli Rosna (Igaunija) un Kenets Flaks (Norvēģija) sadarbojas kopš 2008. gada un ir izmēģinājuši plašu tēmu loku, ieskaitot ekoloģiju, mitoloģiju, interneta kultūru un totalitārismu. Viņu darbu pamatā ir dejojoša ķermeņa iespējas un ierobežojumi dialogā ar digitālajām tehnoloģijām.
Savukārt plkst. 21 Latvijas Kultūras akadēmijas teātra mājā Zirgu pasts viesosies somu dejas apvienība Gruppen Fyra ar horeogrāfa Anti Lahti izrādi Garie vadi, kas ir cieņas apliecinājums visiem tehniskajiem darbiniekiem aiz skatuves.“Kaut jūs viņus neredzat, bez viņiem izrādes nevarētu notikt. Viņi ir tie, kas mierīgi lasa visas pamācības, kad citi jau ir padevušies. Ir noteikts cilvēku tips, kam piemīt dabisks talants pareizi apieties ar tehniskajām ierīcēm. Viņi var salabot tavu klēpjdatoru, tikai skatoties uz to. Garie vadi ir dejas izrāde par tehniskajiem darbiniekiem, vadiem, kabeļiem, gaismu un skaņu, elektrību un sadarbību.” – stāsta izrādes veidotāji.
Trešdien, 6. jūnijā, plkst. 18 Dailes teātra Mazajā zālē būs skatāma Lietuvas dejas teātra Aura lielformāta izrāde Godos. Dejas teātris Aura, kas dibināts kā deju studija 1980. gadā, uzskatāms par laikmetīgās dejas pamatlicēju Lietuvā. Izrāde Godos, atsaucoties uz lietuviešu mītiem un leģendām, atklāj pasauli, kurā savijas pagātne, tagadne un nākotne, satiekas sieviešu jutekliskums, noslēpumainas mitoloģiskas būtnes un futūristiskas vīzijas: “Kas slēpjas noburta vilkača kažokā? Kādus buramvārdus lieto mūsdienu raganas? Kas atnes laimi, ja mēs vairs neticam rūķīšiem? Neuzkrītoši atsaucoties uz lietuviešu mītiem un leģendām, dejotāji kustas rakstos, formās un ritmos, kas atgādina aužamo steļļu klaboņu. Mūsdienu cilvēks sēžas šajās stellēs un auž jostu, kas ir tikpat krāsaina, cik mūsu dzīve: piepildīta ar domām par to, kas mēs esam šodien un par ko mēs kļūsim rīt.” Pirmo izrādes cēlienu veidojušas horeogrāfes Anne Ekenesa un Pija Holdena (Panta Rei dejas teātris, Norvēģija), savukārt otrā cēliena horeogrāfe ir dejas teātra Aura dibinātāja Birute Letukaite.
Igauņu horeogrāfs, dejotājs un mūziķis Karls Sakss festivālā viesosies ar solo darbu Stāvoklis un dizains, kas būs skatāms trešdien, 6. jūnijā, plkst. 21 LKA teātra mājā Zirgu pasts. Karls Sakss izrādē darbojas, apspēlējot tiesas zāles hierarhiju: “Izpildvara un aizdomās turētie tiek reprezentēti ar arhetipiem, elementi un artefakti ir pierādījumi, savukārt liecinieka vietā sēž nobijies mākslinieks. Lai atrastu pareizo atrisinājumu, viņi izmanto rituālu paragrāfus un augšāmcelto arhīvu. Argumenti un iebildumi tiek samierināti caur likumīgu fizisko hierarhiju un bezkaunīgu formalitāti.” Izrāde Stāvoklis un dizains 2017. gadā saņēmusi Igaunijas Teātra savienības balvu kā labākā dejas izrāde.
Viesmākslinieki festivāla ietvaros vadīs arī meistarklases un darbnīcas dalībniekiem ar priekšzināšanām laikmetīgajā dejā.
Vairāk informācijas: www.laiksdejotfestivals.lv.