Festivāla izveidotājs un mākslinieciskais vadītājs, diriģents, klavesīnists un vēsturiskās mūzikas pētnieks Māris Kupčs ir gādājis, lai Bauskas pilī un citviet atkal skanētu senie mūzikas instrumenti, zvīļotu vēsturiski tērpi, notiktu operas izrāde sveču apgaismojumā, viesotos izcilas ārzemju viduslaiku mūzikas grupas un pašmāju senās mūzikas atskaņotājmākslinieki. Nedēļas nogalē nelielā pilsēta pārvērtīsies par vietu, kur ir iespēja redzēt, dzirdēt un izjust viduslaiku, renesanses un agrīnā baroka laika cilvēku ikdienu, izbaudot krāšņus senās mūzikas svētkus.
Mūzika uz brīdi
Festivāla dāsnajā programmā Bauskas pilī, Bauskas Kultūras centrā un Bauskas Sv. Gara baznīcā iekļauti astoņi koncerti, arī īpaši mazajiem klausītājiem veltīts bērnu koncerts Senie mūzikas instrumenti un festivāla Vivat Curlandia! arvien visgaidītākais notikums – operuzvedums – vēsturiskajā sveču apgaismojumā. Šoreiz tapis slavenā franču baroka komponista Žana Batista Lulli operas Acis et Galatee (Akīds un Galateja, 1686. g.) uzvedums.
Festivālu ieskandinās bērnu koncerts Senie mūzikas instrumenti Bauskas Kultūras centrā 15. jūlijā plkst. 12. Festivāla atklāšanas koncertā Music for a while Bauskas pilī plkst. 14 senās mūzikas duets Duo Dolcemente no Vācijas – Sofija Šambeka (blokflautas) un Aleksandrs fon Heisens (virdžināls) atskaņos melodijas no Britu salām. "Šī būs viena no pirmajām publiskajām reizēm, kad klausītāji varēs dzirdēt unikālo Bauskas pils jaunieguvumu – meistara Kristiana Fuksa pēc īpaša pasūtījuma darināto mūzikas instrumentu dubultvirdžinālu. Tas darināts pēc flāmu meistara Jana Rukera 1623. gadā radītā instrumenta parauga. Oriģināls glabājas Virtembergas federālās zemes muzejā Štutgartē, savukārt autentisko instrumenta kopiju Bauskas pils muzejam izgatavojis pasaulslavenais meistars Kristians Fuks no Frankfurtes," Māris Kupčs atklāj koncerta īpašo intrigu. "Šim instrumentam ir arī otrs nosaukums – māte ar bērnu –, jo tam ir divas klaviatūras (lielā un mazā), kuras var spēlēt gan kopā, gan atsevišķi (uzliekot uz lielā instrumenta vai ievietojot tā sānā), gan vispār aiznest prom un spēlēt kā patstāvīgu mazu klavesīniņu. Obligāts nosacījums: dubultvirdžināls ir jāspēlē, stāvot kājās, kā tas ir redzams senajās gleznās."
Visu rakstu lasiet avīzes Diena otrdienas, 11. jūnija, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!