Decembra sākumā kļuva zināms, ka Beļģijas federālā policija aizdomās par dalību noziedzīgā organizācijā, naudas atmazgāšanu un korupciju apcietinājusi Eiropas Parlamenta (EP) nu jau bijušo viceprezidenti, 44 gadus veco Evu Kaili no Grieķijas. Viņa ir augstākā no amatpersonām, kas apcietināta šī korupcijas skandāla ietvaros, un tas var novest pie tālejošām sekām gan Eiropas Savienības (ES) iekšpolitikā, gan atsaukties arī uz ārpolitiku.
Vairāk par miljonu
Prominentā eiroparlamentāriete nav vienīgā, kas saistāma ar tā dēvēto Kataras skandālu. Beļģijas policija tāpat apcietinājusi arī Kaili civilvīru (abu kopīgās, tikai pagājušajā gadā pasaulē nākušās meitas tēvu), Kaili pārstāvētās EP sociālistu un demokrātu progresīvās alianses grupas Itālijas deputāta, EP delegācijas attiecībām ar Magribas reģionu (Ziemeļāfrikas valstīm) vadītāja Andreas Kocolīno palīgu un lobētāju Frančesko Džordži, Džordži iepriekšējo darba devēju, savulaik ilggadējo EP deputātu no Itālijas, bet kopš 2019. gada (deputāta pilnvaru termiņa beigām) Briselē bāzētas cilvēktiesību aizstāvju organizācijas Fight Impunity vadītāju, 67 gadus veco Antonio Panceri (minēto organizāciju bijušais eiroparlamentārietis nodibināja kopīgi ar savu bijušo palīgu), kā arī Kaili tēvu Aleksandru. Kā vēsta Itālijas laikraksts Corriere della Sera, šīs valsts policija, pamatojies uz Beļģijā izdotu Eiropas apcietināšanas orderi, aizturējusi arī Panceri sievu un meitu, kuras nedaudz vēlāk gan atbrīvotas. Par "noziedzīgās organizācijas" vadītāju, jāpiebilst, tiek uzskatīts Panceri.
Visu sarunu lasiet žurnāla SestDiena 23. - 29. decembra numurā! Ja vēlaties žurnāla saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!