"Ziemassvētku laika viduslaiku skaistās un izteiksmīgās melodijas ir kā dimants, kas cauri gadsimtiem katru reizi uzmirdz savā brīnumainā gaismā. Sadarbībā ar komponistu Raimondu Tigulu esam mēģinājuši veidot stāstu, kas uzrunā un aizskar mūsdienu klausītāja sirds stīgas," saka Schola Cantorum Riga dibinātājs un mākslinieciskais vadītājs Guntars Prānis.
Nosaukums Carmina tulkojumā no latīņu valodas ir "dziesmas". Viduslaikos šis apzīmējums lietots attiecībā uz tautā iemīļotu un pazīstamu, bieži līdzi dziedamu repertuāru. Lielajā dzintarā izskanēs viduslaiku dziedājumi Ziemassvētku laikam – gregoriskais korālis, ambroziskās himnas un vairāki agrīnās daudzbalsības paraugi. Aranžējumos izmantoti pasaules mūzikas elementi, veidojot dialogu starp senajām melodijām un mūsdienu izteiksmes līdzekļiem. Tautā iemīļotie dziedājumi arī viduslaikos nebija sastinguši un nemainīgi, bet gan atradās nemitīgā mijiedarbībā ar dažādām mūzikas tradīcijām, kas eksistēja turpat blakus. Programmā vokālā grupa Schola Cantorum Riga, Raimonds Tiguls (taustiņinstrumenti), Guntars Prānis (rata lira) un Andis Klučnieks (stabules) meklēs ceļu, kā senie dziedājumi varētu skanēt šodien, izmantojot izteikti modernas skanējuma krāsas un instrumentus, kas tuvi arī mūsdienu cilvēkam.
Dibināta 1995. gadā kā īpašs ansamblis senās mūzikas, sevišķi gregoriskā korāļa, autentiskai interpretēšanai, Schola Cantorum Riga ir attīstījusies par vokālo grupu ar ļoti daudzveidīgu repertuāru. Viens no galvenajiem mērķiem – atskaņot mūziku augstā mākslinieciskā un profesionālā līmenī – īstenots gan ierakstos, gan daudzajos koncertos Latvijā un ārzemēs. Liepājas koncertzālē ansamblis atgriežas pēc svētku koncerta, kas šā gada sākumā pulcēja klausītāju pilnu Lielo zāli.