Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Aušvica

Holokaustā izdzīvojušie piemin Aušvicas nometnes atbrīvošanas gadadienu

Vairāk nekā 200 holokaustu pārdzīvojušie cilvēki kopā ar pārstāvjiem no vairāk nekā 50 valstīm pirmdien pulcējās bijušajā nacistu koncentrācijas nometnē Aušvicā-Birkenavā Polijā, lai pieminētu 75. gadadienu kopš nometnes atbrīvošanas. Pasākumu organizēja Polijas prezidents Andžejs Duda, kuram pievienojās arī Vācijas prezidents Franks Valters Šteinmeiers. Galvenās runas pasākumā gan teica tieši nometnes šausmas piedzīvojušie cilvēki, kuru rindas ar katru gadu paliek retākas.

Līderi pieminēs Aušvicas atbrīvošanu

Gandrīz pussimt pasaules valstu līderu ir ieradušies Izraēlā, lai ceturtdien pieminētu 75. gadadienu kopš Aušvicas nāves nometnes atbrīvošanas. Nacistu izveidotajā koncentrācijas un nāves nometnē Otrā pasaules kara laikā nogalināts 1,1 miljons cilvēku, no kuriem gandrīz miljons bija ebreji.

Izgāžas prāva pret bijušo Aušvicas mediķi

Prāva pret 96 gadus veco bijušo Aušvicas koncentrācijas nometnes mediķi Hūbertu Cafki ir izgāzusies, ceturtdien pavēstīja tiesas pārstāvis.Pēc tam, kad Cafkes lietas izskatīšana tika apturēta sūdzību par tiesnešu neobjektivitāti dēļ, prāvas atsākšanas datums tā arī nav nosaukts."Kad tas notiks, mēs vēl nevaram pateikt," atzīts Noibrandenburgas tiesas pārstāvja Karla Frīdriha Doiča izplatītajā paziņojumā.

FOTO: Gājienā piemin Aušvicas koncentrācijas nometnē nogalinātos

Tūkstošiem jaunu ebreju no 40 valstīm kopā ar poļu pusaudžiem un nelielu skaitu holokaustā izdzīvojušo ceturtdien devās gājienā pa Osvencimu, pieminot Aušvicas-Birkenavas koncentrācijas nometnē bojāgājušos.Aušvica, kur tagad iekārtots muzejs un memoriāls, kļuvusi par simbolu nacistiskā režīma noziegumiem un Otrā pasaules kara šausmām.

94 gadus vecajam Aušvicas grāmatvedim piespriež četrus gadus cietumā

Vācijas tiesa 94 gadus vecajam Oskaram Grēningam, SS apakšvirsniekam, kuru dēvē par "Aušvicas grāmatvedi", piespriedusi četru gadu ilgu cietumsodu, vēsta pasaules mediji. Prāva, kura sākās šā gada aprīlī, visticamāk ir viena no pēdējām, kurā nacistiskās Vācijas militārpersona tiesāta par Otrā pasaules kara laikā pastrādātiem noziegumiem.

ASV arestē bijušo Aušvicas koncentrācijas nometnes sargu, uzrāda 158 apsūdzības

ASV aizturēts 89 gadus vecs vīrietis, kurš, domājams, Otrā pasaules kara laikā strādājis par sargu koncentrācijas nometnē.ASV federālā tiesa trešdien nolēma, ka aizdomās turamajam Johanam Breieram jāpaliek apcietinājumā līdz nākamajai tiesas sēdei augustā.Breiera izdošanu pieprasījusi Vācija. Viņš apsūdzēts par dalību vismaz 344 000 cilvēku slepkavībās bēdīgi slavenajā Aušvicas-Birkenavas koncentrācijas nometnē.

Turku studenti sodīti par nacisma sveicienu Aušvicas-Birkenavas koncentrācijas nometnē

Diviem turku studentiem Polijā pirmdien piespriests nosacīts sešu mēnešu cietumsods par nacisma sveiciena izpildīšanu bijušajā Aušvicas-Birkenavas koncentrācijas nometnē, paziņojusi Polijas policija.Studenti - 22 gadus vecs vīrietis un 22 gadus veca sieviete - tika aizturēti svētdien, kad fotografēja viens otru, izpildot nacisma sveicienu pie koncentrācijas nometnes vārtiem.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide