Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Cietumsods

Lielbritānija varētu atcelt par sešiem mēnešiem īsākus cietumsodus

Lielbritānijas valdība apsver iespēju atcelt cietumsodus, kas nav ilgāki par sešiem mēnešiem, lai samazinātu recidīvismu un mazinātu cietumu sistēmas noslodzi, sestdien paziņoja par ieslodzījuma vietām atbildīgais ministrs Rorijs Stjuarts. Saskaņā ar šo plānu no cietumsoda izvairītos desmitiem tūkstoši cilvēku, kas tiek notiesāti par nevardarbīgiem vai ar seksuālu vardarbību nesaistītiem noziegumiem, tādiem kā zādzība, intervijā laikrakstam The Daily Telegraph sacīja Stjuarts. Viņa ieskatā īslaicīgs cietumsods ir "pietiekami ilgs, lai nodarītu cilvēkam kaitējumu, bet nav tik ilgs, lai liktu kādam laboties."

Uz 15 gadiem notiesātais Kokneses pedofils lūdz mīkstināt sodu

Uz 15 gadiem notiesātais Kokneses pedofils Viktors Diklabs, kuru Aizkraukles rajona tiesa atzina par vainīgu seksuālā vardarbībā pret desmit mēnešus vecu zīdaini un kuram tika piespriests 15 gadu cietumsods, pārsūdzējis tiesas lēmumu. Notiesātais lūdz mīkstināt piespriesto sodu, aģentūru LETA informēja Zemgales apgabaltiesas tiesneša palīdze Ineta Vītoliņa.

Igaunijā tiesa mīkstina cietumsodu diviem Krievijas pilsoņiem par terorisma atbalstīšanu

Tallinas apgabaltiesa daļēji atcēlusi pirmās instances tiesas janvārī piespriesto sodu diviem Igaunijas iedzīvotājiem, kuri ir Krievijas pilsoņi un tika tiesāti par islāmistu terorisma atbalstīšanu, un mīkstināja cietumsodu, kas viņiem piespriests par naudas nodošanu trešajam vīrietim no Igaunijas, kurš pievienojies džihādistu grupējumam Islāma valsts.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide