Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +9 °C
Apmācies
Svētdiena, 14. aprīlis
Strauja, Gudrīte

Ēdieni

Vieniem gardums, citiem – fui un pē!

Dažādos pasaules nostūros cilvēkiem ir atšķirīgi ēšanas paradumi, kas nereti veidojušies tāpēc, ka konkrētajā vietā kāds pārtikas produkts ir pieejamāks par citiem. Taču tas nav vienīgais faktors. Ķengura, aligatora vai haizivs gaļa Latvijā nav īpaši populāra tieši tāpēc, ka šie dzīvnieki te nemājo, taču vairākums mūsu valsts iedzīvotāju nav nekādā sajūsmā arī par zirga gaļu (par suņa un kaķa gaļu nemaz nerunājot). Kādas ir gaļas ēšanas tradīcijas dažādās valstīs, un no kā tās atkarīgas?

Angļu porcelāns un olu trauciņš

Iepriekšējā reizē sāku stāstīt par dažādiem mūsdienu virtuves piederumiem, kas ne vienmēr bijuši tik pašsaprotami. Šoreiz turpināšu ar angļu porcelānu un olu trauciņu.

Ceļvedis riekstu pazīšanā

Par lazdu riekstu, valriekstu garšu un izmantojumu mums tā kā būtu skaidrība, taču ir vairāki riekstu veidi, ko mazāk pazīstam.

Kā rotāt biezzupas?

Nereti vienkārši garšīgu ikdienas zupu par svētku zupu var pārvērst, to skaisti dekorējot. It īpaši tas sakāms par biezzupām – ja vēl parastās zupās rotājuma funkciju pilda gan košs burkāna gabaliņš, gan zaļie zirnīši vai puķkāposta rozete, tad biezzupās, kurās visi dārzeņi sablendēti viendabīgā masā, "dabisko rotājumu" trūkst.

Ziemas zupas

Trīs zupas, kas garšos pēc kārtīgas slēpošanas vai ragaviņu braukšanas.

Kāpostveidīgo trijsavienība ziemas ēdienos

Vispazīstamākie šajā trijotnē ir puķkāposti. Visbiežāk tos ēdam novārītus un sviestā apceptus. Taču tas nav vienīgais veids, kā tos gatavot.

Kalamata olīvas – ļoti īpašas

Kalamata ir slavenākā grieķu olīvu šķirne, ģeogrāfiski aizsargāta. Šīs olīvas var nākt tikai no Kalamatas reģiona Grieķijā (nevis, piemēram, no Andalūzijas vai Toskānas). Tas ir reģions Peloponesas pussalas dienvidos.

Kā "tulkot" šos gaļas ēdienu nosaukumus?

Lai, lasot receptes, nebūtu jāviļas tikai tāpēc, ka nezināt, ko konkrētais nosaukums precīzi nozīmē, piedāvājam gaļas ēdienu skaidrojošo vārdnīcu, ko mums sagatavojis šefpavārs Tomass Godiņš.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide