Laika ziņas
Šodien
Daļēji saulains
Rīgā +12 °C
Daļēji saulains
Otrdiena, 4. oktobris
Modra, Francis, Dmitrijs

Ēdieni

Kartupelis – garšīgs, lēts, sātīgs

Šoruden, kad īpaši daudz domājam par taupīgu dzīvošanu un rēķinu samazināšanu, atkal cieņā (un galdā) tiek celti kartupeļu ēdieni. "Kad man beidzas nauda, es cepu kartupeļus," sen atpakaļ teica kāda mana paziņa. Taisnība – ja mājās ir kartupeļi, būsi paēdis vienmēr. Jau vairāk nekā četrus gadsimtus tie Eiropas tautas glābuši no bada un izmisuma – jau kopš paša sākuma tie bija domāti nabadzīgo pārtikšanai, zemnieku un proletariāta paaudzēm.

Puķkāposts un brokolis

Ja tomātiem dziedam slavas dziesmas un ar kabačiem dalāmies ar kaimiņiem, tad puķkāposti un vēl jo vairāk brokoļi ir tādi fona dārzeņi šajā laikā. Veltīgi.

Vasaras maltītei

Vienkārši un ātri pagatavojami vasaras ēdieni.

Ķiršu liķieri

Sākoties ķiršu laikam, pastāstīšu, kā top ķiršu liķieri.

Trīs zupas, kas sildīs vēderu un dvēseli

Šoreiz piedāvājam trīs pavisam atšķirīgu zupu receptes. Piena sakņu zupa ir latviešu virtuves klasika no vecmāmiņu laikiem. Tā jāēd, kad pārņem ilgas pēc bērnības, malkas plīts un tamlīdzīgām lietām. Zupa labi garšos kopā ar sālītu siļķīti.

Mērces, kas padarīja slavenu franču virtuvi

Slaveno franču mērču vēsture iesniedzas viduslaikos. Šefpavārs Antuāns Karēms (1784–1833) grāmatā L’Art de la cuisine au XIXe siecle (Pavārmāksla 19. gadsimtā) klasificēja tās četrās kategorijās.

Ceļvedis piparu pazīšanā

Piparu vēsture ir tikpat sena, cik ilga ir garšvielu tirdzniecības vēsture daudzu gadsimtu garumā. Naudas izteiksmē pipari ir visvairāk tirgotā garšviela pasaulē.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide