Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +18 °C
Skaidrs
Pirmdiena, 27. jūnijs
Malvīne, Malvis

Ēnu diena

Visā Latvijā norisinās Ēnu diena; pieprasītākā profesija - programmētājs

Šodien, pēc divu gadu pārtraukuma, visā Latvijā norisinās izglītības organizācijas Junior Achievement Latvia (JA Latvia) organizētais karjeras izglītības pasākums skolu jauniešiem Ēnu diena. Ēnotājus šogad ar dažādām profesijām iepazīstina 1827 ēnu devēji, kopumā piedāvājot 6362 vakances. Skolēnu pieprasītākā profesija šogad - programmētājs.

Pēc divu gadu pārtraukuma notiks Ēnu diena; aicina publicēt vakances

Pēc divu gadu pārtraukuma, šogad 6. aprīlī atkal notiks Junior Achievement Latvia (JA Latvia) rīkotā karjeras izglītības programma skolēniem Ēnu diena. No šodienas uzņēmumi un iestādes aicināti publicēt savas vakances portālā Enudiena.lv, lai skolēni atkal varētu doties ēnot un praktiski izzināt interesējošās profesijas.

Pieaug skolēnu interese par profesijām veselības aprūpes nozarē

Ievērojami audzis to skolēnu skaits, kas savu profesiju nākotnē vēlas saistīt ar veselības aprūpi, liecina izglītības organizācijas Junior Achievement Latvia veiktā Latvijas skolēnu karjeras aptauja. Veselības aprūpē vēlētos strādāt 17% aptaujāto jauniešu un tā ierindojusies populārāko nozaru top 3 līdzās tādām nozarēm kā sociālās zinības, komerczinības un tiesības (22%) un humanitārās zinātnes un māksla (17%).

Ēnas viesojas Dienas redakcijā

Trešdien Latvijā norisinājās Ēnu diena. Mediju darbā ieinteresētie, kā jau ierasts, viesojās arī laikraksta Diena redakcijā.

Krievāns: Tuvināt izglītību realitātei

Viens no bieži izskanējušiem darba devēju iebildumiem pret jaunajiem darbiniekiem, kas tikko nākuši no skolas vai universitātes sola, saistās ar pastāvošo vājo saikni starp izglītību un reālajām profesionālajām iemaņām — darba devējam jāķeras pie jauno profesionāļu audzināšanas no nulles punkta. Ir nozares, kurās to pieņem ar sapratni un ir priecīgi par katru jaunieti, kurš izrāda interesei nozarē strādāt, piemēram, IT vai inženiertehniskajā, — tās visbiežāk ir profesionālās jomas, kurās ir jūtams darbinieku iztrūkums.

Valsts policija sastop ēnas - potenciālus nākamos kolēģus

Ikgadējā Ēnu dienā jau 16. gadu skolēni no visas Latvijas interesējās par Valsts policiju - šogad tās struktūrvienībās visā Latvijā viesojās ap 320 jaunieši, kuri tuvākā vai tālākā nākotnē apsver iespēju savas darba gaitas saistīt ar dienestu policijā, vēsta Valsts policija.

Skolēni visbiežāk grib ēnot programmētājus, ārstus un radio diktorus

Šodien notiekošajā karjeras izglītības pasākumā skolu jauniešiem Ēnu diena skolēni visbiežāk gribējuši ēnot programmētājus, ārstus un radio diktorus, aģentūra LETA noskaidroja praktiskās biznesa izglītības biedrībā Junior Achievement Latvija (JA Latvija).

Darba devējus aicina pieteikties ikgadējai Ēnu dienai

Līdz 2.februātim darba devēj - uzņēmumi, organizācijas un iestādes - var pieteikt dalību praktiskās biznesa izglītības biedrības Junior Achievement Latvija (JA Latvija) organizētajā ikgadējā karjeras izglītības programmā "Ēnu diena", kas šogad norisināsies 15.februārī.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide