Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Investīcijas

Investori aicina par likumsargu prioritāti izvirzīt Latvijā izdarītos noziegumos iegūtu līdzekļu iesaldēšanu

Ārvalstu investori aicina valdību par tiesībsargājošo iestāžu prioritāti nekavējoties izvirzīt tādu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanas novēršanu un līdzekļu iesaldēšanu, kas ir radušies Latvijā izdarītu noziegumu rezultātā, šādu nostāju pauž Ārvalstu investoru padome Latvijā (FICIL), vērtējot finanšu un ekonomisko noziegumu apkarošanu.

Sadzīvo ar pandēmiju

Varētu domāt, ka straujā Covid-19 izplatība, par kuru pēdējā laikā tiek ziņots no tādām lielām valstīm kā Indija un Brazīlija, veicinās investoru bēgšanu no šīm valstīm, izraisot vispārēju valūtas krīzi un ekonomisko sabrukumu, tomēr tā nenotiek. Minēto valstu tautsaimniecības acīmredzami ir iemācījušās sadzīvot ar Covid-19 krīzi, un šo valstu biržu indeksi aizvien ik pa laikam sasniedz jaunus vēsturiskos maksimumus. Vienlaikus gan var rasties jautājums par izejvielu, pārtikas produktu un ražošanas komponenšu piegādi no šīm valstīm.

Investors no Turcijas Liepājas metalurga teritorijā sola ieguldīt 200 miljonus eiro

Turcijas metalurģijas uzņēmums Aslanli Metalurji izteicis piedāvājumu SIA FeLM izsludinātajā izsolē par iespējām iegādāties KVV Liepājas metalurga elektrotēraudkausēšanas kompleksu un nekustamo īpašumu, paredzot tuvāko piecu gadu laikā investēt 200 miljonus eiro, aģentūru LETA informēja Turcijas uzņēmuma pārstāvji.

Zemo likmju laikmets paver plašākas investīciju iespējas

Ekonomikas stimulēšana ar centrālo banku īstenoto obligāciju pirkumiem ilgst jau aptuveni desmitgadi. Līdz ar Covid-19 pandēmijas izplatību pasaulē šāds monetārais atbalsts uzņem apgriezienus. Tas liek sarukt aizdevuma likmēm gan banku kreditēšanā, gan tad, ja nauda tiek piesaistīta ar parādu vērtspapīru starpniecību, izlaižot obligācijas vai parādzīmes. Tas paver iespējas dažādot naudas piesaistes veidus arī lielākajiem un atpazīstamākajiem Latvijas uzņēmumiem.

Tikai terminēti īres līgumi

Šā gada 1. maijā stāsies spēkā jaunais Dzīvojamo telpu īres likums, kurš aizstās iepriekšējo likumu, kas pieņemts 1993. gadā.

Aizvien pieaug interese par to, kā darboties kapitāla tirgos

''Kompānijas Tesla akciju cenas gada griezumā kāpušas par 300%!'', ''Kriptovalūtas Bitcoin cena sasniegusi vēsturiski augstāko līmeni!'', ''Investori sajūsmā!'' – šādus un līdzīgus virsrakstus pēdējā gada laikā medijos var manīt visai bieži. Lai gan tieši pirms gada Covid-19 pandēmija radīja strauju kritumu daudzos tirgos, tagad tirgi ir atguvušies, turklāt nereti arī piedzīvojuši strauju izaugsmi.

Kazāks: Bez investīciju kāpuma arī turpmāk izaugsme būs gausa

Bez investīciju kāpuma arī turpmāk Latvijas izaugsme būs gausa un palielināsies atpalicība gan no Eiropas Savienības (ES), gan kaimiņvalstīm, trešdien Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas diskusijā Dzīve pēc Covid-19 pandēmijas ar Covid sacīja Latvijas Bankas prezidents Mārtiņš Kazāks.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide