Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +17 °C
Skaidrs
Ceturtdiena, 11. augusts
Liega, Olga, Zita, Zigita

Moldova

ES piekrīt piešķirt Ukrainai un Moldovai kandidātvalsts statusu

Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu līderi ceturtdien vienojušies par kandidātvalsts statusa piešķiršanu Ukrainai un Moldovai, tādējādi izrādot solidaritāti ukraiņiem to cīņā pret Krievijas agresiju, paziņojis Eiropadomes priekšsēdētājs Šarls Mišels.

Piedņestrai var draudēt ieraušana Ukrainas karā

Moldovas sastāvā esošajā separātiskajā Piedņestrā pieaugusi spriedze, un Ukrainas varasiestādes uzskata, ka tur notikušos sprādzienus sarīkojuši Krievijas īpašie dienesti, gatavojot augsni Piedņestras ieraušanai militārajā konfliktā. Starptautiski neatzītajā republikā prokrievisks režīms ir pie varas jau kopš PSRS sabrukuma, un amatpersonas Krievijā izteikušās, ka Piedņestru varētu pievienot "paplašinātajai Jaunkrievijai" jeb Ukrainas dienvidu apgabaliem, ko agresori cer okupēt.

Gruzija un Moldova saņēmušas ES iestāšanās anketas

Gruzija un Moldova saņēmušas Eiropas Savienības (ES) iestāšanās anketas, pavēstīja ES paplašināšanās komisārs Olivērs Vārheji, informējot par ilgstošā iestāšanās procesa svarīgo sākuma notikumu.

Moldovā izsludināts ārkārtas stāvoklis

Moldovas parlaments valstī uz 60 dienām, sākot no 24.februāra, izsludinājis ārkārtas stāvokli saistībā ar karu, ko pret kaimiņvalsti Ukrainu izvērsusi Krievija.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide