Laika ziņas
Šodien
Sniegs

Neputns

Izsludinās Aijas Jurjānes stipendiju mākslas skolu audzēkņiem

11. janvārī galerijā Istaba tiks prezentēts izdevniecībā Neputns nupat klajā nākušais mākslas albums Jaunības avots. Aija Jurjāne. Grāmatas atvēršanas dienā Aijas Jurjānes bērni Kristīne, Ieva un Pāvils paziņos par jaunas, Aijas Jurjānes vārdā nosauktas stipendijas dibināšanu, kas tiks piešķirta, sākot ar 2022. gada 18. aprīli – Aijas Jurjānes dzimšanas dienu

Izdevniecībā Neputns klajā nākusi serbu dzejnieka Vasko Popas dzejas izlase

Vasko Popas dzejas izlasi Vilka ciltsraksti no serbu valodas atdzejojis un sastādījis Arvis Viguls. Izlases redaktore ir Ingmāra Balode, mākslinieks – Andris Breže. Grāmata turpina Neputna melno dzejas sēriju, kurā iepriekš izdota Čārlza Bukovska, Daniila Harmsa un Dmitrija Prigova dzeja.

Iznācis literārā žurnāla Žoklis atvasaras numurs

Žurnālā lasāma Vasilija Karasjova un Evelīnas Andžānes, kā arī divu debitantu – Betijas Zvejnieces un Reiņa Pelles Karlsona – dzeja. Par numura tituldzejoli izvēlēts Laura Veipa atdzejotais Gijoma Apolinēra Mirabo tilts.

Klajā nācis Annas Eižvertiņas Ceļvedis darbības teātrī

Izdevniecībā Neputns klajā nācis režisores, pedagoģes, Latvijas Kultūras akadēmijas profesores emeritus Annas Eižvertiņas Ceļvedis darbības teātrī: profesionālās aktieru un režijas mākslas teorija, informēja izdevniecības pārstāve Dace Krecere-Vule.

Izdota grāmata par mākslinieku un arhitektu Sergeju Antonovu

Izdevniecība Neputns klajā laidusi monogrāfiju par Sergeju Antonovu (1884—1956), izcilo krievu arhitektu un mākslinieku Latvijā 20. gadsimta pirmajā pusē. Tās autori ir mākslas zinātniece Ludmila Pestova un Dr. arch Jānis Lejnieks. Māksliniece — Zane Ernštreite. Izdevums publicēts latviešu un krievu valodā, informēja izdevniecības pārstāve Dace Krecere-Vule.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide