Laika ziņas
Šodien
Sniegs

Pedagogu algas

Vidusskolām piemēro kritēriju rāmi

No 2021./2022. mācību gada stājas spēkā nule Ministru kabineta apstiprinātie kvantitatīvie un kvalitatīvie kritēriji vidējās izglītības pakāpei, kas skolām būs jāievēro, lai saņemtu valsts dotāciju pedagogu algām. Tie paredz noteikt minimālo skolēnu skaitu, ņemot vērā reģionālo iedalījumu, pieļaujot izņēmumus privātajām un augstskolu dibinātajām izglītības iestādēm.

Pirmsskolu pedagogi joprojām gaida

Vairāk nekā gadu Saeimā pacietīgi rindā gaida ap 10 000 iedzīvotāju parakstīta iniciatīva, kurā aicināts novērst diskrimināciju pirmsskolas pedagogu nodarbinātībā, proti, nevienlīdzību darba slodzē un samaksā. Tas attiecas uz pedagogiem, kuri strādā ar 1,5–4 gadus veciem bērniem, – viņiem pašvaldības maksā algas, kuru summas ir atkarīgas no vietvaras rocības (pusē no tām vidējā alga ir līdz 749 eiro, tikai piecās – no 900 līdz 1006 eiro). Tikmēr pārējiem kolēģiem algu maksā valsts.

Vērtēs iespējas pirmsskolas pedagogu atalgojumu celt vairāk par līdz šim plānoto

Pirmsskolas pedagogu atalgojuma nevienlīdzības mazināšanai taps jauni aprēķini, lai vērtētu iespējas to celt vairāk nekā bijis plānots līdz šim, pēc tikšanās ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV) un finanšu ministru Jāni Reiru (JV) stāstīja Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrība (LIZDA) priekšsēdētāja Inga Vanaga.

Algu modeli vēl piepulēs

Pedagogu darba samaksas modelī slodzes sadalē, visticamāk, tiks ievērota proporcija 60:40, proti, kontaktstundām atvēlot 24 stundas, sagatavošanās darbam un papildu pienākumiem – 16 stundu. Līdz šim Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) vēlējās panākt sadalījumu 80:20, pret ko ļoti iebilda nozares arodbiedrība. Lai panāktu šā modeļa ieviešanu, provizoriski valsts budžetā vajadzēs atrast papildu 406 miljonus eiro. Vai valdība dos savu jāvārdu šādai summai, atbildes vēl nav.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide