Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Suņi

Veterinārārsta konsultācija: Suns cienījamā vecumā

Suņa vienīgais mīnuss ir tas, ka mīļdzīvnieka mūžs ir nesalīdzināmi īsāks – tikko līdzās rotaļājās kucēns, bet nu jau gudrām acīm saimniekā veras mīļš sirmītis. Tāpat kā cilvēkam, arī sunim vecumdienās piemetas dažādas kaites, bieži parādās tādas slimības kā locītavu problēmas, sirds un asinsvadu kaites, dažādas endokrīnās sistēmas slimības, audzēji, cukura diabēts, mutes dobuma un zobu problēmas. Suņa veselību jāsāk pastiprināti uzmanīt jau no sešu septiņu gadu vecuma, dažkārt ātrāk.

Norvēģijā desmitiem suņu miruši no nezināmas kaites; veterinārārsti aicina būt piesardzīgiem arī Latvijā

Norvēģijā vairāki desmiti suņu miruši no pagaidām nenoskaidrotas slimības, kuras simptoms - asiņaina caureja. Latvijas Veterinārārstu biedrība (LVB) aicina attiecībā pret saviem četrkājainajiem draugiem ievērot visaugstāko piesardzību, kamēr atbildīgajiem dienestiem nav izdevies noteikt saslimšanas cēloni. "Tā kā ierosinātājs nav zināms, ir jāpieņem, ka tas ir ārējā vidē ļoti noturīgs arī ārpus suņa ķermeņa, proti, ka tā pārnešanai pietiek ar netiešu saskari, un dzīvniekus var inficēt, atnesot nejauši slimību pat ar apaviem un drēbēm. Ja sunim novēro vemšanu un caureju, ir bez kavēšanās jādodas pie sava veterinārārsta," portālu Diena.lv informēja biedrībā.

Lai suns nerietu. Konsultē zoopsihologs

Svētku laikā, kad saimnieku nebūs mājās, dzirdēsim suņu riešanu un gaudošanu. To cēloņi bieži vien ir suņa nepiepildītās vajadzības – garlaicība, vientulība, fiziskās slodzes trūkums.

LTA pauž bažas par maza izmēra suņiem veikalos

Pēc Latvijas Trigotāju asociācijas (LTA) vadītāja Henrika Danušēviča paustā pēc tikšanās ar Pārtikas un veterinārā dienesta pārstāvjiem secināms, ka daudzus pircējus satrauc mazie sunīši, kurus īpašnieki ņem līdzi, veikalos pērkot pārtiku.

Suns pret suni? Tas vēl jāpierāda

Suņu saimnieki bieži nezina, kā rīkoties, kad viņu sunim uzbrucis svešs suns. Diemžēl agresīvu suņu mūsu sabiedrībā joprojām ir daudz. Dzīvnieka agresija jebkurā izpausmē var radīt nopietnas problēmas.

Elfu zirdziņi senajā Helēnas muižiņā

Jocīgie, dzīvespriecīgie, nelokāmie un spraunie korgiji iekrīt sirdī ar pirmo acu uzmetienu. Tā bija arī ar mani, kad pirms gadiem piecpadsmit meklēju sunīti un, darba gaitās nokļuvusi korgiju audzētavā, nodomāju – o, šitādu gribu! Audzētavas saimniece mani prātīgi atrunāja: "Šis suns nebūs tavs. Raksturi nesapasēs. Korgijs ir valdonīgs. Gribēs skaldīt un valdīt, un tu viņam pakļausies. Nebūsiet laimīgi." Paldies Dievam, man pietika prāta paklausīt. Taču Velsas korgiji man joprojām patīk – tādi mazi čemodāniņi uz īsām kājelēm.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

KDi

Vairāk KDi

SestDiena

Vairāk SestDiena

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide