Laika ziņas
Šodien
Sniegs

Matīss Kaža

Ņujorkā notiks ceturtais Baltijas filmu festivāls

No 3. novembra klātienē Ņujorkas Skandināvijas namā un no 5. novembra tiešsaistes seansos visā ASV teritorijā norisināsies ceturtais Baltijas filmu festivāls Ņujorkā, programmā ietverot 12 filmas no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas, tai skaitā vairāku jauno filmu starptautiskās pirmizrādes, informēja NKC pārstāve Kristīne Matīsa.

Pabeigta Matīsa Kažas viena kadra filmas Ūdens garša uzņemšana

Turpinot filmizrādē Kino un mēs iestrādāto viena kadra filmas principu, režisors Matīss Kaža ar savu komandu pabeidzis darbu pie jaunākā kino projekta Ūdens garša filmēšanas. Scenārija autori ir visi filmā iesaistītie aktieri un režisors, informēja producente Dace Siatkovska.

Sāk filmēt Lindas Oltes ģimenes drāmu Māsas

Lieldienu brīvdienās sākusies Lindas Oltes debijas pilnmetrāžas spēlfilmas Māsas uzņemšana. Marta beigās šī Latvijas un Itālijas kopražojuma spēlfilma ieguvusi nozīmīgā Eiropas fonda Eurimages atbalstu starptautiskiem kopražojumiem, informēja Nacionālā Kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.

Latvijas kopražojuma filma Imada bērnība iegūst galveno balvu Stokholmā

Stokholmā, Zviedrijā noslēdzies Tempo Documentary Festival, kurā galveno balvu un 7000 eiro ieguva Zviedrijas un Latvijas kopražojuma filma, režisora Zahavi Sandžavi (Zahavi Sanjavi) darbs Imada bērnība/Imad’s Childhood. Filma veidota Zviedrijas studijā AVB Production un Latvijas studijā Fenixfilm ar Nacionālā Kino centra atbalstu, tās tapšanā iesaistījušies Latvijas kinoprofesionāļi, informēja NKC pārstāvji.

Latvijas kino. Ko gaidīt? Latvijas filmu veidotāji iepazīstina ar saviem topošajiem projektiem

Nacionālais kino centrs vakar aicināja tiešsaistē vērot sarunu Latvijas kino. Ko gaidīt?, ko vadīja Jānis Skutelis, aicinot producentus un režisorus iepazīstināt plašāku skatītāju loku ar Latvijas profesionālo filmu studiju veidotām filmām, kas saņēmušas Nacionālā kino centra atbalstu un 2021. vai 2022. gadā piedzīvos savas pirmizrādes.

Stāsti ar pieredzes nesamaitātiem varoņiem. Tuvākajos divos gados latviešu kino ir gaidāms daudz jaunu filmu

Tieši ar viena mēneša starpību no Amsterdamas un Tallinas festivāliem tika saņemtas ziņas par latviešu spēlfilmu projektu panākumiem. Festivāla CineKid projektu tirgū divas balvas ieguva režisora Pāvela Gumennikova topošā spēlfilma Tīģera Martindeila izdzīvošanas skola. Savukārt festivāla Black Nights kinoindustrijas sadaļā laurus plūca režisora Matīsa Kažas Neona pavasaris, kā arī viņa igauņu kolēģa Jāka Kilmi Snaudošais zvērs, kas būs Latvijas un Igaunijas kopražojums. Visus trīs kinodarbu projektus vieno tas, ka galveno varoņu vecums nepārsniedz divdesmit gadu un savā ziņā ierakstās bērnu un jauniešu filmu kategorijā, kurā šobrīd vērojama īpaša aktivitāte.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide