Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Reliģija

Igaunijā likuma priekšā visas baznīcas ir vienādas

Par to, kā darbojas Igaunijas reliģisko organizāciju likums, par Igaunijas Baznīcu padomi un vēl citu mūsu ziemeļu kaimiņu pieredzi šajā ziņā ar Igaunijas vadošo reliģijas vēstures pētnieku, profesoru Riho Altnurmi sarunājas Andis Sedlenieks.

Mācītājs Gulbenē aicina nojaukt Gosupes velna skulptūru

Gulbenes Evaņģēliski luteriskās draudzes mācītājs Ilgvars Matīss augusta nogalē draudzes lapā vietnē Facebook izplatījis aicinājumu nojaukt skulptūru Gosupes velns, ko 1955.gadā tur uzstādīja mākslinieks Vilis Zvaigznītis.

Krievijas FDD veic kratīšanu Scientoloģijas baznīcā

Krievijas Federālais drošības dienests (FDD) otrdien veicis kratīšanu Scientoloģijas baznīcā Sanktpēterburgā, veicot izmeklēšanu par naida kurināšanu, nelikumīgu uzņēmējdarbību un ekstrēmistu grupējuma organizēšanu.

Pētījums: 2075.gadā islāms būs pasaulē izplatītākā reliģija

Ja turpināsies pašreizējās tendences dzimstības dinamikā, 2075.gadā islāms būs kļuvis par pasaulē izplatītāko reliģiju, vēsta Vašingtonā bāzētās bezpeļņas organizācijas, kas nodarbojas ar statistikas datu analīzi, Pew Research Center veikts pētījums. Jau pēc divām desmitgadēm musulmaņu pāriem dzimušo bērnu skaits pārsniegs kristiešu ģimenēs dzimušo bērnu skaitu, pētījuma secinājumus citē The Guardian. Interesanti, ka turpinās sarukt arī kādai no reliģijām nepiederošu cilvēku skaits - šādās ģimenēs bērnu dzimstības rādītāji turpina sarukt.

Satikšanās laiku mainīt nedrīkst

No 28. decembra līdz 1. janvārim Rīgā risināsies kristīgais forums Tezē, uz to, lai vienotos lūgšanās, galvaspilsētā ieradīsies teju 15 tūkstoši jauniešu no visas pasaules. Šī būs jau 29. šāda veida gadumijas sagaidīšana, taču Baltijas jūras krasts par tikšanās vietu izvēlēts pirmoreiz.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide