Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Ūdens kvalitāte

Ar grābekli upē

Ja redzi kādu, kurš iet ar grābekli pa upi, nedomā, ka cilvēks ir dīvains. Iespējams, viņš ir ūdeņu eksperts. Lauma Vizule-Kahovska ir saldūdeņu biotopu eksperte, kura ne tikai piedalās dabas skaitīšanā, bet arī raksta emuāru Ar laivu pa dzīvi Facebook lapā.

Latvijai vajag: Tīru ūdeni

Rīgas kanālā šobrīd zilaļģes veido greznus rakstus. Tāda māksla ir iespējama, jo mums bija un turpinās tā skaistā, siltā vasara bez lieliem nokrišņiem un stipriem vējiem. Polijā zilaļģu dēļ šogad tika slēgtas pludmales, un tie nav nekādi tropi. Tāpēc loģisks šķiet jautājums, vai mums – tautai ar teju 500 kilometru garo jūras robežu – ir pamats satraukties? Un ko darīt, lai arī turpmāk ēdamas būtu Baltijas jūras zivis? Par to SestDiena sarunājās ar Latvijas Hidroekoloģijas institūta (LHEI) direktori un vadošo pētnieci Andu Ikaunieci.

Visās oficiālajās peldvietās peldūdens kvalitāte atbilst prasībām

Visās 56 oficiālajās Latvijas peldvietās ūdens kvalitāte atbilst prasībām un peldēties ir atļauts, liecina šonedēļ veiktās peldūdens kvalitātes pārbaudes, aģentūru LETA informēja Veselības inspekcijas Vadītāja biroja sabiedrisko attiecību speciāliste Līga Jeroščeva.

Ūdenī sagaida baktērijas

Nav nekas neparasts, ja ģimene siltā dienā dodas atveldzēties pie ūdens un pavisam ierasts skats ir mazi bērni ūdenstilpes seklākajās vietās, taču tieši tur, neapmainoties ūdenim, sakrājas visvairāk baktēriju. Turklāt jāatceras, ka ne visi cilvēki drīkst peldēties. Ārsti atgādina par tām saslimšanām, kuru laikā no ūdens priekiem vajadzētu izvairīties.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide