Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Grāmatas

Pagaidām likmi nemainīs

''Tā nav privilēģija vai dāvana, bet vietējā tirgus aizsardzība,'' tā par grāmatniecības nozares prasību pēc samazinātās – 5% – pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmes saka Grāmatizdevēju asociācijas valdes priekšsēdētāja, Jāņa Rozes grāmatu apgāda direktore Renāte Punka.

Neskati grāmatu pēc vāka

Daudziem ir kāds paziņa, kurš reiz devies laimes meklējumos uz ASV un strādājis uzņēmumā, kas pārdod grāmatas. Parasti šais stāstos ievītas milzīgas naudas summas, ko izdevies nopelnīt tālajā zemē, taču realitātē bieži mājup nākas atgriezties bešā.

Vai grāmata jāuztver kā prece vai kā garīga vērtība?

Šogad Latvijas Tirgotāju asociācija (LTA) paziņoja apbalvojuma Gada prece 2016 ieguvējus, un līdztekus Lazdonas saldkrējuma sviestam un Provansas majonēzei Francis par gada preci tika atzīta arī apgāda Zvaigzne ABC izdotā Jura Rubeņa grāmata Viņš un viņa. Mīlestība. Attiecības. Sekss.

Varbūt pamēģināt sākt grāmatu biznesu?

Laikā, kad šķiet, ka visa latviešu tauta pārgājusi uz īsu ziņu aplūkošanu internetā un klikšķināšanu, izvēloties interneta portālu ziņas pēc virsrakstiem, tomēr rodas aizvien jaunas un jaunas izdevniecības, kuras izdod grāmatas.

Pieprasījums un interese ir. Vai ir arī atbalsts?

Uzņēmējdarbības attīstībai veltītajos pasākumos un forumos allaž tiek akcentēts, ka veiksmīga biznesa priekšnosacījums ir, lai pēc piedāvātā produkta – šī jēdziena plašākajā nozīmē – tirgū būtu pieprasījums.

Jirgens: Grāmata latviešu valodā vienkārši nevar maksāt lēti

"Daudzu cilvēku apziņā no padomju laikiem iesakņojies priekšstats, ka grāmata ir kaut kas masveidīgs un ka grāmatai jābūt lētai. Mums jāsāk saprast, ka grāmata ir vērtība, kuras radīšanā ieguldīts milzīgs darbs, un, pastāvot tik nelielam tirgum, kāds ir Latvijā, kur, globālā mērogā vērtējot, ir ļoti niecīgs latviešu valodā lasošu iedzīvotāju skaits, grāmata latviešu valodā vienkārši nevar maksāt lēti," intervijā Magdai Riekstiņai norāda SIA Drukātava līdzīpašnieks un vadītājs Valdis Jirgens.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide