Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Nāves sods

Ēģiptes tiesa apstiprina nāves spriedumu 183 Musulmaņu brālības locekļiem

Ēģiptes tiesa sestdien apstiprinājusi nāves spriedumu 183 Musulmaņu brālības locekļiem, ieskaitot brālības līderi Muhamedu Badi.Aprīlī, kad sākās prāva par uzbrukumu policijas iecirknim un policista nogalināšanu, Minjas pilsētas tiesa šai lietā gatavojās piespriest nāvessodu 683 cilvēkiem, taču sestdien paziņoja, ka četriem apsūdzētajiem nāvessods nomainīts pret ieslodzījumu uz laiku no 15 līdz 25 gadiem, bet vēl 496 cilvēki attaisnoti.

papildināta (12:42) - Ēģiptē futbola grautiņa dalībniekiem piespriests 21 nāvessods; Portsaīdā sākušās asiņainas sadursmes

Ēģiptes tiesa sestdien piesprieda nāvessodu 21 personai, kas piedalījās pagājušā gada nekārtībās futbola spēles laikā Portsaīdā, kurās gāja bojā 74 cilvēki.Tikmēr sadursmēs, kas Portsaīdā sākās pēc sprieduma nolasīšanas, jau gājuši bojā vismaz astoņi cilvēki, ziņo vietējie mediji.Kamēr tiesas spriedums izsauca sajūsmu zālē esošajos bojāgājušo tuviniekos, jau dažas minūtes pēc tā nolasīšanas notiesāto radinieki sāka uzbrukumu cietumam, kur tiek turēti apsūdzētie.

Ķīnā nāvessodu var piespriest par 55 dažādiem noziegumiem

Straujais izpildīto nāvessodu skaita kāpums Tuvo Austrumu reģionā 2011. gadā būtiski palielinājis kopējo zināmo izpildīto nāvessodu skaitu pasaulē, salīdzinot ar 2010. gadu, liecina otrdien publicētais cilvēktiesību organizācijas Amnesty International ziņojums. Tajā pašā laikā Ķīnā augstākais soda mērs tiek piespriests un izpildīts biežāk, nekā pārējā pasaulē kopā ņemot. Savukārt ASV pērn bijušas vienīgās no tā saucamajām Rietumu demokrātijām, kur notiesātajiem izpildīts nāvessods.

Saeima apstiprina atteikšanos no nāvessoda arī kara laikā

Saeima ceturtdien otrajā galīgajā lasījumā pieņēma likumu, ar ko Latvija ratificē Eiropas Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas 13.protokolu par nāvessoda pilnīgu atcelšanu. Līdz ar to Latvija atteiksies no nāvessoda piemērošanas arī par noziegumiem, kas izdarīti kara laikā. 

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide