Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +5 °C
Apmācies
Trešdiena, 17. aprīlis
Rūdolfs, Viviāna, Rūdis

Vide

Melnis: Vides jomas pārcelšana no VARAM uz KEM ir plānošanas stadijā

Vides jomas pārcelšana no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) uz Klimata un enerģētikas ministriju (KEM) pašreiz ir plānošanas stadijā, un šajā jautājumā notiek dialogs, sacīja klimata un enerģētikas ministrs Kaspars Melnis (ZZS).

Ietaupīt un dzīvot zaļāk

Ar rūpēm par vidi vien dažkārt ir par maz, lai mēs ierobežotu savu komfortu un, piemēram, ar dažādiem resursiem – elektroenerģiju, ūdeni, apkuri u. tml. – rīkotos taupīgi. Taču brīdī, kad par izšķērdīgu dzīvošanu nākas maksāt prāvu summiņu, aizdomājamies gan.

Svarīgs ir saprātīgs balanss starp vidi un ekonomiku

Par purvu nozīmi Latvijas vides daudzveidības sekmēšanā un vienlaikus ekonomikas, tostarp reģionos, attīstībā Guntars Gūte sarunājas ar LU ģeoloģijas profesoru un Ezeru un purvu izpētes centra valdes locekli Normundu Stivriņu.

AS PET Baltija pērn par 42% audzējusi apgrozījumu un sasniegusi jaunu pārstrādāto PET pudeļu apjoma rekordu

Pateicoties efektivitātes un produktivitātes uzlabojumiem, 2021. gadā AS “PET Baltija” pārstrādāts uzņēmuma vēsturē lielākais apjoms – 49 726 tonnas PET pudeļu, kas ir par 5,8% vairāk nekā 2020. gadā. Savukārt uzņēmuma neto apgrozījums pērn, salīdzinājumā ar 2020. gadu, ir palielinājies par 42%, sasniedzot vairāk nekā 50,6 miljonus eiro.

Latvijas zinātnieki uzraudzīs ilgtspējīgas rīsu audzēšanas prakses Vjetnamā

Vides risinājumu institūta datu zinātnieki kopā ar starptautisko sertifikācijas organizāciju Preferred by Nature un Eiropas Kosmosa aģentūru uzsākuši darbu, lai attīstītu Sentinel satelītu datos balstītu rīku ilgtspējīgas rīsu audzēšanas prakses uzraudzībai Mekongas deltā Vjetnamā, portālu Diena.lv informēja Vides risinājumu institūtā.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide